😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

چگونه خوشحال باشم ؟ تکنیک های خوشحال بودن کدام است ؟

چگونه خوشحال باشم ؟ خوشحالی برای افراد مختلف می تواند معانی متفاوتی داشته باشد. اما صرف نظر از این که چه چیزهایی باعث خوشحالی ما می شوند، عادت هایی هستند که کمک می کنند ما خوشحالی بیشتری را تجربه نماییم.

من چگونه خوشحال باشم ؟

همه ما وقتی خوشحال هستیم، دائم می خندیم یا این که لبخند می زنیم و دلیلش این است که شاد هستیم. لبخند زدن باعث می شود هورمون دوپامین در مغز ما بیشتر ترشح شده و در نتیجه ما خوشحالی بیشتری را احساس خواهیم کرد. البته به این معنی نیست که همیشه لبخند تصنعی داشته باشیم و منتظر احساس شادی در خود باشیم. بلکه باید تا جایی که امکان دارد روزمان را با لبخند شروع کرده و تلاش کنیم این کار را عمیق تر انجام دهیم تا خوشحالی واقعی را تجربه نماییم.

سپاسگزاری یکی دیگر از روش هایی است که خلق و خوی ما را تقویت می نماید. انجام قدردانی تاثیر قابل توجهی روی احساس شادی و امید به آینده دارد. از اولین ساعات آغاز روز مشاهده خواهیم کرد که چیزهای زیادی وجود دارند که بخواهیم بابت آن ها شکر گزاری کنیم. چیز های خوشایند زندگی را به یاد آوریم و از همان دقایق اولیه روز خود بابت همه چیز های مثبتی که در زندگی داریم سپاسگزار باشیم.

من چگونه خوشحال باشم ؟
من چگونه خوشحال باشم ؟

قطعا زندگی گاهی اوقات بخش های تیره تر نیز دارد که به ما نشان دهد. اما هنگامی که بپذیریم مشکلات نیز بخشی از زندگی ما هستند و قطعا نادیده گرفتن آن غیرممکن می باشد. حال از خودمان می پرسیم که با وضعیتی که برایمان پیش آمده است من چگونه خوشحال باشم؟ پاسخ این است که بدون اینکه بی جهت وانمود کنیم که بسیار خوشحال هستیم، احساس ناراحتی را در آن زمان بپذیریم و آن را سرکوب ننماییم. سپس تمرکز خود را روی این ببریم که چرا این احساس منفی در ما به وجود آمده است؟ حال الان چگونه من می توانم اوضاع را بهتر سازم؟

با انجام چه تکنیک هایی و چگونه خوشحال باشم ؟

  • تفکر مثبت داشته باشیم و جهان اطراف خود را با دید بهتری نگاه کنیم.
  • مهربانی را تمرین کنیم. زیرا عصبانیت ما در نهایت به خود ما آسیب می زند. چه اشکالی دارد اگر ما اطرافیان خود را کمی بیشتر درک کنیم،. زیرا ممکن است آن ها در حال گذراندن شرایط سختی باشند. پس اگر گاهی آن ها با ما نامهربان بودند، ما به آن ها مهربانی را هدیه کنیم.
  • زندگی هر شخصی با شخص دیگر متفاوت است. بنابراین مقایسه کردن خودمان با دیگران کاری بی فایده است. استعدادها و موقعیت های زندگی ما با دیگران فرق دارد و بهتر است دست از مقایسه کردن برداریم. شادی خود را بر اساس دستاوردهای خودمان پایه گذاری کنیم،‌ نه بر اساس مقایسه خود با دیگران.
  • ورزش کردن باعث آزاد شدن اندورفین در ما می شود که نه تنها خلق و خوی ما را بهتر ساخته،‌ بلکه ما را شادتر می سازد.
  • اگر گاهی دچار اشتباه شدیم، دست از سرزنش کردن خود برداریم. بهتر است روی آن توقف نکنیم و راحت تر خودمان را مورد ببخش قرار دهیم.
  • از مدیتیشن نیز غافل نشویم. تمرین های مدیتیشن و یا یوگا می توانند در کمتر شدن استرس و شاد زندگی کردن ما نقش به سزایی داشته باشد.
  • خودمان را تحسین کنیم. حتی به دلیل دستیابی به موفقیت ها و دستاوردهای کوچک نیز خود را ستایش نماییم. لازم است گاهی به خودمان یادآوری کنیم که چقدر سخت کوش و با استعداد هستیم و از این بابت نیز از خودمان قدردانی نماییم.

چکیده :

اگر خوشحالی در ما در عمقی ترین لایه های شخصیتمان به وجود بیاید، انرژی بسیار زیادی در جهت رسیدن به موفقیت و آینده مورد دلخواه به ما می دهد. افرادی که دارای اعتماد به نفس پایینی هستند، قطعا نمی توانند خوشحالی واقعی را تجربه نمایند. شاید آن ها گاهی به ظاهر شادمانی را از خود بروز بدهند، اما هنگامی که این خوشحالی از عمق وجود ما سرچشمه بگیرد، قطعا می تواند محصول خودباوری و اعتماد به نفس بیشتر در ما باشد.

زندگی همیشه به کسانی که خود را لایق خوشبختی می دانند و از قبل خودشان را آماده دریافت آن می دانند، پاسخ مثبت تری می دهد. پس هیچ وقت این قضیه را نادیده نگیرید و همیشه خود را لایق خوشبخت زندگی کردن و تجربه خوشحالی نمودن واقعی بدانید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×