😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

چگونه خوشحال باشم و تاثیر خوشحالی در زندگی من چیست ؟

چگونه خوشحال باشم

قطعا ما برای خوشحال بودن به فرد دیگری نیاز نداریم، فقط باید یاد بگیریم که چگونه شاد زندگی کنیم. حال در این مقاله به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت که من چگونه خوشحال باشم ؟

در زندگی چگونه خوشحال باشم ؟

اگر ما یاد بگیریم که بتوانیم خودمان عامل خوشحالی خودمان در زندگی باشیم، قطعا زیستن برایمان لذت بخش تر می گردد. زندگی ما انسان ها در واقع فرآیندی است که باید آن را با همه خوبی و سختی هایش پشت سر بگذاریم. پس آیا واقعا حیف نیست بخواهیم لحظات آن را در افسردگی و ناراحتی سپری نماییم. احساس خوشحالی، حسی است که ما انسان ها برای یک زندگی سالم به آن نیازمند هستیم. این که گاهی اوقات احساس شادی بیشتری داریم و گاهی این حس، در ما ضعیف تر است، طبیعی می باشد. اما این باعث نمی شود که نتوانیم در زندگی الگوی ثابتی جهت احساس خشنودی داشته باشیم. حال از خود می پرسید که در زندگی چرا و چگونه خوشحال باشم؟ در ذیل به آن ها می پردازیم.

در زندگی چگونه خوشحال باشم ؟
در زندگی چگونه خوشحال باشم ؟

راه کارهایی که کمک می کند خوشحال باشیم کدامند ؟

  • برای داشتن نعمت های زندگی و همچنین اتفاقات خوبی که برایتان می افتد، سپاسگزاری کنید. قدردانی و شکرگزاری باعث می شود که تمرکز شما بیشتر روی چیز های مثبت زندگی تان باشد و این خود باعث می شود احساس شادی بیشتری را حس کنید.
  • قدر خودتان را بیشتر بدانید و به ویژگی های مثبت خود توجه داشته و به استعداد ها و توانایی های خود ببالید. وقتی کاری را درست انجام می دهید، با خود بگویید که من دوباره توانستم یک کار شگفت انگیز دیگر را با موفقیت انجام بدهم. این کار عزت نفس شما را بالاتر برده و باعث می شود که شما شادمانی بیشتری را تجربه نمایید. برای یادگیری و درک بیشتر این مطلب می توانید دوره افزایش عزت نفس را تهیه نموده و از آن بهره ببرید.
  • افکار منفی را حذف کنید. زیرا آن ها می توانند احساس خوشحالی و خوشبختی را از شما بگیرند. با حذف افکار منفی از ذهن و خلغ ایجاد شده، شما در واقع اجازه ورود افکار مثبت را به ضمیر ناخودآگاه خود می دهید.
  • هیچ دلیلی ندارد که شما خودتان را با دیگران مقایسه کنید. قطعا شما توانایی ها و ویژگی های خاص خودتان را دارید که منحصر به فرد نیز هستند. هر شخصی مسیر زندگی خودش را می پیماید، بنابراین نیازی نیست شما سرعت پیشرفت خودتان را با افراد دیگر مقایسه نموده و یا خودتان را سرزنش نمایید.
  • بپذیرید که مشکلات نیز بخشی از زندگی ما هستند و پیمودن هیچ مسیری بدون موانع و مشکلات نیست. اما چگونگی رویارویی شما با این مسائل و مشکلات بسیار حائز اهمیت است. شما تمام سعی و تلاش خود را انجام دهید و فقط به پایان موفق بیاندیشید. این کار باعث می شود احساسات شما نسبت به مسائل مثبت شود و در نهایت زندگی بهتر و شادتری را تجربه نمایید.

خوشحالی چه تاثیری در زندگی ما دارد ؟

شاد بودن باعث می شود ضربان قلب و فشار خون در ما متعادل گردد و همچنین سیستم عملکرد قلب در ما بهتر گردد. ضمن این که کمک می کند سیستم ایمنی بدن ما تقویت شود، همچنین تاثیر به سزایی روی سلامت بدن و جسم ما خواهد داشت. در واقع به طور کلی می توان گفت که شادی و خوشحال بودن، رابطه مستقیمی با سلامت جسم ما خواهد داشت.

علاوه بر موارد گفته شده با خوشحال زندگی کردن، آرامش درونی نیز نصیب ما می گردد که این خود به سلامت روح و ذهن ما کمک می نماید. در نهایت وجود همین آرامش درونی، می تواند باعث شود انگیزه و امید به زندگی و آینده در ما افزایش یابد.

همان طور که می دانیم استرس و اضطراب تاثیر بسیار مخربی روی سلامتی اشخاص دارند. اما شادی یکی از روش های بسیار مفید در جهت مقابله با آن ها می باشد. پس تلاش کنید بیشتر لحظات شاد برای خود بسازید تا از شر استرس های بی خود در زندگی خلاص شوید.

چکیده :

گاهی با خود می گویید که با وجود این همه مشکلات در زندگی، من چگونه خوشحال باشم ؟ باید این را بپذیریم که شاد زندگی کردن ما،‌ غیر از تاثیرات مثبت روحی و جسمی برای خودمان، روی خانواده و اطرافیان ما نیز تاثیر زیادی خواهد داشت. بنابراین هر از گاهی به این فکر کنید که این شاد زیستن من چه قدر می تواند بر میزان کیفیت زندگی خودم و اطرافیانم نقش داشته باشد. آن گاه است که به سراغ راه های شاد زندگی کردن می روید تا از آن بهره وری بیشتری نصیبتان گردد.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×