😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

چگونه شاد بودن؟ و در آن مسیر ماندن.

شاد بودن

در این جا می آموزید که چگونه شاد بودن را تمرین کنید و آرامش را بسازید.

چرا باید شاد باشیم ؟

شاد بودن فرکانس بالایی دارد و ما را از نظر ارتعاشی در سطحی می برد که هم لذت می بریم و هم ارتعاش خود را بالا می بریم و هم اتفاقات خوب را خلق می کنیم. پس این مهم است که عامدانه به دنبال ساختن شادی باشیم و فرکانس خود را بالا ببریم. اگر ما خودمان را به سرنوشت بسپاریم ،و خود به صورت فعال به دنبال ساختن شادی باشیم یاد می گیریم که این خصوصیت مهم و زیبا را در خود خلق کنیم و اتفاقات خوب را رقم بزنیم. در این مورد برای مطالعه بیشتر میتوانید به مقاله حال خوب مراجعه کنید.

شاد بودن
شاد بودن

شاد بودن ساختنی است

یعنی باید برای شاد بودن طراحی کنیم و زمان بگذاریم و برنامه داشته باشیم، تا بتوانیم خود را بالا بکشیم. یعنی در مداری قرار بگیریم که بتوانیم آرامش داشته باشیم. شاید برداشت شما از انسان شاد این باشد که انسانی که همیشه می خندد و پر انرژی و فعال است و هیچ موقع غمگین نمی شود. البته تا حدی انسان شاد واقعی این خصوصیت ها را دارد. ولی نکته مهم این است که انسان شاد واقعی همه اینها یعنی غم و خشم ، ناراحتی و همه این ها را تجربه می کند و انسانی نیست که همیشه بخندد بلکه انسان آرامی است که در همه شرایط تلاش می کند که آرامش خود را حفظ کند و گاهی غمگین و خشمگین و ناراحت می شود ولی در آن حال نمی ماند و گذر می کند.می توانید به مقاله شادی درون را به تعویق نیندازیم مراجعه کنید.

مسیر شاد بودن

تغییراتی در زندگی می‌تواند به شما برای بودن در مسیر شادی کمک کند. تجربه شادی را باید طولانی مدت در زندگی خود ایجاد کنید. انتخاب کنید که می‌خواهید شاد باشید و حتی ممکن است شرایط در بعضی از روزها تغییر کند، اما شما انتخاب کرده‌اید که شاد باشید.

نکات مثبت در زندگی همه ما وجود دارد، بر روی آنها متمرکز شوید مانند اینکه نفس می‌کشید و سلامت هستید و یا خانواده و عزیزانی را در کنار خود دارید این‌ها همه نکات مثبت زندگی است و مثال‌هایی از این قبیل را در ذهن خود بیاورید. معمولاً مقایسه کردن عامل خوشحال کننده‌ای نیست پس از آن اجتناب کنید. شکرگزار داشته‌های خود باشید و می‌توانید آنها را بنویسید و عادت‌های سالم را برای خود ایجاد کنید و مقید به انجام آنها باشید فعالیت‌هایی را انتخاب کنید و انجام دهید که شما را از استرس دور میکند و روابطی را ادامه دهید که حس آرامش را در شما به وجود می‌آورد.

نکته مهم

دقت کنید در بالا گفتم که انسان شاد تلاش می کند که در غم نماند تلاش می کند که آرامش داشته باشد.نکته مهم نماندن در آن شرایط نا هماهنگ است. یعنی باید مهارت کسب کرد مهارت شاد بودن و در غم نماندن . اگر می خواهی که انسان شادی باشی یک فرمول دارد و آن هم این است که تمرین کنی که در غم و شرایط بد نمانی. آزاد و رها باشی و در آرامش دائمی به سر ببری بدانی که نیرویی هست که تو را هدایت می کند و به تو یاری می رساند و شرط آن رهایی تو است، آرامش و شادی تو است، تا در فرکانس هایی قرار بگیری که دسترسی به این امدادهای قدرتمند داشته باشی خدا می خواهد تو شاد باشی تو ثروتمند باشی و دائما باید این را به خود بگویی.

هدف خلقت تو شادبودن تو است

تو باید شاد باشی و اگر از شادی دور شوی به این معنی است که از اصل و منبع خود دورمی شوی ودور شدن از اصل خودت یعنی بدبختی و ما هیچ کدام این را نمی خواهیم. پس وظیفه داریم شاد باشیم و برای همین به دنیا آمده ایم و باید برای این اصل تلاش کنیم و وقت و انرژی بگذاریم. حتی اگر بهایی داشت بهایش راپرداخت کنیم تا از خود انسان شاد و آرامی بسازیم. اگر می خواهی زندگیت متفاوت شود و رشد داشته باشی باید تغییر کنی. بله درست است، ساختن شادی تلاش می خواهد و بها دارد. چون ذهن ما یاد گرفته که غمگین باشد و بترسد و در منطقه امن خود باشد و این یعنی روز مرگی که شادی را در درونت می کشد.

شاد بودن را تمرین کنید
شاد بودن را تمرین کنید

تمرین برای شاد بودن

همیشه خود آگاه باشید و احساس خود را ارزیابی کنید .تمرین کنید که در هر شرایطی آرام باشید تا امدادها به شما برسد.
به خود بگویید من آرام و رها آماده دریافت موهبت ها هستم.

در فرکانس متعادل شما آماده دریافت هستید.

همیشه به خود بگویید نیرویی هست که حمایت کننده است.
راهکارهای شادی داشته باشید تا در همه شرایط بتوانید حال خود را عوض کنید.
کارهایی برای آرامش خود طراحی کنید. مثل مراقبه و گوش دادن به موسیقی و یا سفر…

در این مورد در سایت wikihow هم توضیحاتی داده شده است.

شاد و سعادتمند باشی.


دیدگاه‌ها (0)

*
*

×