😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

حس خوب را چگونه ایجاد کنیم ؟

حس خوب

در اینجا می آموزید که چرا همیشه باید حس خوب داشته باشید و چگونه این امکان پذیر است.

حس خوب نشانه ارتعاش درست است

در مقاله های دیگر به این مهم تاکید کردیم که شما خالق زندگی خود هستید. شما خلق کننده و تعیین کننده هستید. شما خودتان و سرنوشت خود را می سازید. و در این جا برایتان تشریح می کنیم که چگونه این اتفاق می افتد. شما دائما از خود ارتعاشاتی را ساطع می کنید و در مقابل ارتعاشات هم فرکانس را دریافت می کنید و در سطح ارتعاشی هماهنگ با ارتعاش ساطع شده قرار می گیرید و آن سطح ارتعاشی سرنوشت شما را می سازد. و برای بررسی اینکه الان در چه فرکانسی هستید باید بببینید چه احساسی دارید. و احساس خوب همیشه نشانه ارتعاش درست است. برای توضیحات بیشتر به مقاله ارتعاش مراجعه کنید.

حس خوب و ارتعاش خوب
حس خوب و ارتعاش خوب

دائما خود را چک کنید

با داشتن حس خوب شما در مدار فرکانسی درستی قرار می گیرید. برای اینکه بدانید در چه لول فرکانسی قرار دارید باید احساس خود را دائما چک کنید و ببینید چه احساسی دارید. و اگر احساس خوبی ندارید، بدانید که باید بلافاصله احساس خود را به مقدار کم هم که شده بهتر کنید. و برای بهتر کردن احساس خود ببینید چه افکاری در ذهن خود دارید و افکار خود را بهتر و بهتر کنید. شاه کلید همه اتفاقات زندگی شما احساس خوب است. تمرین کنید که همیشه خود را در احساس خوب نگه دارید و وقتی احساس شما بد می شود بلافاصله آن را کمی بهتر کنید تا بهتر و بهتر شود. وقتی با افکار درست تر، حس بهتری پیدا کردید در مسیر درستی هستید و خلق شما در جهت خواسته هایتان می شود.

سامانه هدایت درون

ما نمی گوییم باید همیشه احساس خوب داشته باشید. چون همچین چیزی اصلا امکان پذیر نخواهد بود ولی شما می توانید حس خود را هدایت کنید و با انتخاب افکار بهتر به سمت احساس بهتری بروید. برای مثال زمانی که شرایطی پیش می آید که از کنترل کامل آن خارج هستید از سامانه هدایت درونتان استفاده کنید و با حرف زدن و نوشتن حس خودتان را به سمت احساس بهتر هدایت کنید. در مورد احساس خوب به مقاله ای در همین مورد مراجعه کنید.

احساس خوب را خودتان ایجاد کنید
احساس خوب را خودتان ایجاد کنید

برای مثال

مثالی می زنم از روزی که من کلی کار داشتم و باید مقاله ام را می نوشتم و در تایم مشخصی آماده می کردم و مهمان هم داشتم و بچه ها هم صبح زود بیدار بودند تا به کارشان برسند مهمان هم بیدار بود به محض بیدار شدن دیدم که افکار منفی هجوم آوردند و از آن جایی که ابتدای صبح برای من خیلی مهم است و می دانم که کل روزم تحت تاثیر احساس خوب یا بد آن زمان طلایی است و همزمان که دخترم می خواست کار انجام دهد و اینترنت سرعتش در نوسان بود و پسرم هم درس دانشگاه آنلاین داشت و من هم که باید در تایم مشخصی مقاله ام آماده می شد همه ی اینها دست به دست هم داد که احساس مرا بد کند.

در ادامه……

ولی از جایی که با کار کردن روی خودم از احساسم آگاه بودم آرام آرام با جملاتی سامانه احساسی خود را به جهت درست و هماهنگی هدایت کردم. به این صورت که ابتدا نفس عمیق کشیدم و بعد به خودم گفتم چند دقیقه وقت خودت را برای هماهنگی خودت بگذار و جملات آرام بخش بنویس. این خیلی مهم تر از آن است که باسرعت فقط کارهایت را با احساس بد انجام دهی و اتفاقات ناخواسته را تجربه کنی. بلافاصله در دفترم نوشتم من آرام هستم و کارهایم به خوبی و عالی پیش می رود و من هماهنگ هستم من حس خوب دارم.مسئله اینترنت هم مثل دفعه های قبل حل می شود و امروز مهمان هم می داند که من کار دارم و بعد از انجام کارم به او هم می رسم و به او هم بسیار خوش می گذرد .

هماهنگی بیشتر با جملات آرامش بخش

در این مثال با هر جمله ای هماهنگ تر می شدم و احساس بهتری پیدا می کردم. تا اینکه با آرامش همین مقاله را که شما در حال مطالعه آن هستید نوشتم. من می توانستم با عجله کارم را انجام دهم تا باسرعت بیشتری که می خواستم به کارم برسم. ولی نه تنها ناهماهنگی سرعت و کیفیت کارم را کمتر می کرد، بلکه باعث می شد در طول روز هم بخاطر ارتعاشات ارسالی اتفاقات ناخواسته را تجربه کنم. ولی این کار را نکردم و از آن جایی که از قدرت احساس خوب آگاه بودم به هدایت احساسم با هر روشی که به من کمک می کرد اقدام کردم و در نتیجه با آرامش و حس خوب مقاله ام را نوشتم.

هماهنگی با درون

خیلی مهم است که هماهنگ باشید.
وقتی این هماهنگی را در خود جستجو کنید به چک کردن مستمر احساس خوب بپردازید، اتفاقات بیرونی شما تغییر خواهد کرد.
شما به سوی خود هماهنگ درونتان جهشی عظیم خواهید کرد که شما را به سمت خیر و نیکی تان سوق می دهد.
دائم احساس خود را چک کنید و اجازه ندهید به راحتی حستان بد شود.
همیشه حس خوب خود را دنبال کنید.
این را بدانید هیچ چیزی بالااتر از احساس خوب شما نیست .

در آخر…

گاهی ما انسان‌ها از نظر روحی احساس ضعف می‌کنیم که شاید مقداری از آن طبیعی باشد. اما نباید اجازه دهیم این حس قدرت بگیرد با انجام تمرین‌هایی می‌توانیم احساس خوب را جایگزین کنیم. مسائلی مانند استرس یا فشار کاری زیاد و مسئولیت‌های سخت که بیش از حد توان ما باشد، یا مثلاً کمبود عاطفی یا وجود مشکلاتی در روابط و یا گاهی به هم ریختگی تعادل هورمون بدن ما و … باعث می‌شود که احساس ضعف و ناخوشایندی در ما شکل بگیرد.

برای بهبود شرایط می‌توانیم ورزش یا فعالیت‌های بدنی سبک مانند پیاده‌روی و یا مراقبه را در برنامه روزانه خود قرار دهیم با دوستانی که انرژی خوبی به ما می‌دهند و لحظات شادی را برایمان می‌سازند وقت بگذرانیم. اشخاصی که حس مفید بودن و اعتماد به نفس به ما می‌دهند. اهدافتان را دسته‌بندی کنید و برای رسیدن به آنها برنامه‌ریزی داشته باشید استراحت و خواب با کیفیت برای رسیدن به این حس خوب بسیار موثر است. داشته‌هایتان را به یاد بیاورید سپاسگزار و شاکر آنها باشید. و در آخر در صورتی که این احساس‌های منفی برایتان کمرنگ نشد باید از متخصصین کمک بگیرید.

در این مورد در سایت WebMD توضیحاتی داده شده است.

موفق باشید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×