😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

احساس خوب=اتفاق خوب و قانون های آن!

احساس خوب=اتفاق خوب

احساس خوب=اتفاق خوب است این یک قانون است که می توانیم به نفع خود از آن استفاده کنیم.

احساس خوب=اتفاق خوب با داشتن ارتعاش خوب

نوع ارتعاشات ساطع شده احساس ما را بوجود می آورند و احساسات ما هشدار هستند که دقیقا هم اکنون چه افکاری را از ذهن می گذرانیم؟ نوع افکار ما تبدیل به احساس ما می شوند. احساسات به ما نشان می دهد که چه افکاری را در ذهن می پرورانیم که تبدیل به باورمی شود و باورها اتفاقات را رقم می زنند. بنابر این احساس خوب=اتفاق خوب است. تا می توانید روی احساس خود کار کنید و توجه داشته باشید که هم اکنون چه احساسی دارید چون همان طور که گفتیم احساس شما قطب نمای درون شما است. هر چه قدر که احساس بهتری داشته باشید اتفاقات خوب را به سمت خود می کشید.

احساس خوب=اتفاق خوب
احساس خوب=اتفاق خوب

احساس بد=اتفاق بد

زمانی که شما درگیر اتفاق ناخوشایندی هستید و احساس شما بسیار بد است شما نمی توانید ناگهان به احساس خوب برسید.

به قول خانم Esther Hicks اگر بخواهید جایگاه احساسی خود را ناگهان عوض کنید مانند این است که شما می خواهید ناگهان سوار چرخ فلک بزرگی که به سرعت در حال چرخش است بشوید خوب این کار امکان پذیر نیست مگر اینگه صبر کنید تا اینکه آرام آرام سرعت چرخ و فلک پایین بیاید و شما بتوانید سوار آن بشوید. احساس شما هم مانند مثال به تدریج با صحبت کردن عوض کردن شرایط بهتر و بهتر می شود. و همیشه احساس خوب=اتفاقات خوب است.

احساس بد=اتفاق بد
احساس بد=اتفاق بد

نوع اتفاق مهم نیست نوع احساسی که داریم مهم است

همیشه احساس خوب=اتفاق خوب است زمانی که اتفاقی می افتد که ما ناراحت می شویم نوع آن اتفاق مهم نیست بلکه آن احساسی که ما داریم مهم است. در نتیجه اگر زمانی اتفاق ناخوشایند در ظاهر بیفتد بتوانیم با قدرت ولی به تدریج احساس خود را تغییر دهیم و بهتر و بهتر کنیم شاهد اتفاقات خوب و نتایج عالی خواهیم بود. اگر در حالی که اتفاقات ناخوش آیند کنونی را بپذیریم و احساس بدی داشته باشیم. دیگر نمی توانیم خلاق باشیم و خلق کنیم چون جلوی نیروی خلاق خود را گرفته ایم. در زمان احساس خوب است که ما به نیروی خلاق درونی وصل هستیم.

اطمینان به این قانون یعنی ایمان

احساس خوب=اتفاق خوب یعنی مطمئن باشیم که وقتی حس ما خوب است اتفاقات خوب هم برای ما رقم می خرد این اطمینان یعنی ایمان این یک قانون است. وقتی این قانون را خوب درک کنیم در همه حال می توانیم کاری کنیم که احساس ما کمی بهتر شود بدون اینکه اتفاقات بیرونی ما را به هم بریزد اتفاقات را به نفع خود تغییر می دهیم. مطالب بیشتری در مقاله احساس خوب در همین سایت را مطالعه کنید.

 • برای تغییراحساس بد به خوب می توانید :
 • افکار خود را به ترتیب تغییر دهید. یعنی فکر بد را آهسته آهسته تغییر دهید مثلا الان از کارم اخراج شدم حالم بد است و احساس خیلی بدی دارم. در ذهنم این است که چه قدر بد شانسم. حالا با مخارج و هزینه ها چه کار کنم. اول فکر را این گونه تغییر می دهم
 • شاید موقعیتی باشد برای کار بهتر و مورد علاقه ام
 • حالا می توانم تا پیدا کردن کار بعدی کمی فکر کنم و استراحت داشته باشم
 • در این مدت مهارتی را آموزش می بینم تا تخصصم را بالا ببرم، دستمزد متخصص ها همیشه بیشتر است
 • حتما کار بهتری پیدا خواهم کرد
 • قطعا این مسئله فرصتی برایم خواهد بود و …
 • در ادامه به همین صورت احساس خود را بهتر و بهتر کنید.
 • تا از قانون احساس خوب=اتفاق خوب به نفع خود استفاده کنید.
 • مطالبی در سایت KidsHealth گفته شده است.

در آخر ….

رویدادهای خوب مسلماً احساس خوب را برای ما به ارمغان می‌آورند و احساس شادی معمولاً با شرایط مثبت همراه است و شادی و خوشحالی همراه هم هستند. برای به وجود آوردن حس خوب می‌توانیم برنامه هایی را در زندگی خود شکل دهیم. مثلاً احساس قدردانی تجربه شادی را برای ما بیشتر می‌کند. علایق ما، احساس خوب را به همراه دارند و اگر به دنبال علایق خود برویم می‌توانیم شرایط شادی را برای خود ایجاد کنیم .و همینطور کارهایی مانند تفریحات به طبیعت رفتن و وقت گذراندن با اقوام و دوستان، گوش دادن به موسیقی مورد علاقه و … میتواند حس خوب را در ما تقویت کند. ورزش کنیم و یا پیاده‌روی برویم و همچنین با افرادی که به ما احساس خوب می‌دهند بیشتر معاشرت کنیم.

در شرایط بحران و چالش امید است که می‌تواند برای ما حس مثبت را به ارمغان بیاورد، بنابراین باید امید داشتن را در خود پر رنگ‌ تر کنیم و همچنین زمانی از روز را به شکر گزاری اختصاص دهیم و یا احساس خوب و داشته‌هایمان را بنویسیم.باید از لحظات حال، زندگی خود لذت ببریم این نکته مهم را بدانیم که گذشته تمام شده است و آینده هم هنوز نیامده، پس این لحظات حال است که واقعی است و وجود دارد و ما باید از آن لذت ببریم. با این کارهای ساده می‌توانیم حس خوب را در زندگی خود بیشتر احساس کنیم.

سربلند باشید… .

دیدگاه‌ها (2)

*
*

  مهدی Guest 1402-05-03 Reply

  بهترین روش برای ایجاد احساس خوب شکرگزاری می باشد

   آتنا مهدی پور Special Access 1402-07-06 Reply

   سلام.بله همین طوره.سپاس از مشارکت شما

×