😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

کانون توجه شما کجاست؟

کانون توجه

در این جا یاد می گیرید که ببینید بیشتر اوقات کانون توجه شما کجاست. و چگونه می توانید هدایتش کنید.

قانون توجه چگونه عمل می کند؟؟

برای مشاهده ویدیو لطفا با IP ایران وارد نشوید.

هدایت کانون توجه

اگر بتوانید کانون توجه خود را به نکاتی که دوست دارید جذب کنید در فرکانس ارسالی خود تغییر بسیار بزرگی ایجاد کرده اید. بنابر این در یافت های متفاوتی خواهید داشت. این خیلی مهم است که تمام توجه خود را از نکات منفی زندگی بردارید و به نکات مثبت زندگیتان توجه کنید. خیلی از اوقات افراد تمام توجه خود را به اتفاقاتی که اکنون برای آنها رخ می دهد می دهند و نمی توانند ذهن خود را کنترل کنند و همین امر بسیار مهم نه تنها آنها را از خواسته هایشان دور می کند بلکه کاملا در جهت نا خواسته هایشان همسو می شوند.

کانون توجه شما بسیار مهم است
کانون توجه شما بسیار مهم است

ارزیابی خود

یکی از مهم ترین کار هایی که ما می توانیم انجام دهیم تا زندگی خود را آن طور که می خواهیم رقم بزنیم این است که همیشه خود را ارزیابی کنیم و ببینیم آیا کانون توجه ما در جهت اهداف و خواسته هایمان است یا خلاف جهت آن است؟ این امر مهم نیاز به یک شور و شوقی جدی برای تغییر و پی گیری دارد. نیاز دارد که تمرین کنید و هر قدر تمرین بیشتر و منظم تری داشته باشید نتیجه بهتری می گیرید. و به مرور زمان جز عادات ثانویه شما می شود.

نکته مهم

نکته بسیار مهم و حائز اهمیت این است که وقتی دارید تمرین می کنید و در حال تغییر هستید، این را دائم به خود یاد آوری کنید که هم اکنون که کانون توجه خود را هدایت می کنید به سوی افراد درست در حال تغییر و ساختن آینده ی رویایی خود هستید. به خود یاد آوری کنید هم اکنون با انجام تمرینات کنترل ذهن دارید آینده زیبای خود را خلق می کنید و آن قدر با احساس خوب و باور و ایمان بگویید که به وجد بیایید و انگیزه شما برای تمرین بیشتر شود.

در صورت روبرو شدن با موانع و مشکلات از خود بپرسید چه کاری می‌توانم برای حل شدن این مشکل انجام دهم و چه درسی باید بگیرم تا در مواقع مشابه، آن را تکرار نکنم. با این یادآوری‌ها خودتان و ذهن خود را کنترل کنید. به افکار منفی اجازه ندهید که بر تصمیم‌گیری‌ های شما تاثیر بگذارد. گاهی مسائلی در زندگیمان وجود دارند که که قابل تغییر نیستند و آن را بپذیریم و انرژی و زمان خود را صرف آن نکنیم و در مسیر دیگری پیش رویم و بر روی کارهای متمرکز شویم که کمک می‌کنند به اهداف خود نزدیک شویم .برای مثال برنامه‌ریزی کنیم ،آموزش ببینیم و مطالعه کنیم و خود را برای رسیدن به آن اهداف جدید آماده کنیم.

کنترل ذهن

برای کنترل ذهن خود باید دائما به خود یاد آوری کنید که تمام افکار شما انرژی است که بازگشت دارد. یعنی هر افکاری فرکانس ارسالی از جنس خود را دارد که بازگشت آن به خود فرد از همان فرکانس خواهد بود. و این یک قانون است و برای قانون هیچ فرقی نمی کند که تو هم اکنون چه چیزی دوست داری بلکه این مهم است چه احساس و فرکانسی می فرستی تا بازتاب آن را به خودت باز گرداند. توجه به نکات مثبت فرکانس شما را بالا می برد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله نکات مثبت مراجعه کنید.

ذهن خود را کنترل کنید تا نکات مثبت توجه کنید
ذهن خود را کنترل کنید تا نکات مثبت توجه کنید

تمرین برای هدایت کانون توجه به سمت خواسته ها

دائم خودت را ارزیابی کن که چه احساسی داری؟
اگر احساس نا خوشایندی داشتی اول احساست را ببین و درک کن.
بعد شروع کن آرام حس خود را بهتر کن.
بعد در بهتر کردن حس خوب و نگهداری آن تلاش کن.
این تلاش باید به صورت رها شدگی باشد نه تقلا.
نکته مهم اینکه دائم به خودت بگو که در حال ساختن رویاهای زیبایت هستی.
حس خوبت را به طور مداوم تقویت کن.

دراین مورد در سایت boylecounseling توضیحاتی داده شده است.

نظم در تمرین

این تمرینات را به طور منظم انجام دهید و به طور مستمر خود را چک کنید. احساس خود و کانون توجه خود را ببینید که آیا به نکات مثبت است یا منفی و بلافاصله که آگاهی پیدا کردید قدم بسیار بزرگ را برداشته اید. حال کار آسان تر است شروع می کنید آرام احساس خود را بهتر می کنید. دقیقا مانند پزشکی که در قسمت اول تشخیص و درمان دقت بسیار دارد و بعد از تشخیص با داروی مناسب به درمان بیمار خود می پردازد و هر چه قدر تشخیص دقیق تر باشد درمان بهتری صورت می گیرد. شما هم با تمرین آگاه تر می شوید و به مرور زمان کنترل ذهنی بهتری خواهید داشت.

شاد و سعادتمند باشید.


دیدگاه‌ها (0)

*
*

×