😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

بهترین بودن خوب است یا نه؟

در این جا می بینیم که بهترین بودن خوب است یا نه و آیا برای ما سودمند است؟

رقابت کردن و بهترین بودن

خیلی از افراد همیشه در حال رقابت و بهتر بودن هستند و تلاش می کنند بهتر از دیگران باشند و در مسیر این تلاش نا امید می شوند و این به خاطر این است که دیدگاه این افراد از ریشه اشتباه است. هیچ گاه مقایسه خود با دیگران برای شما سودمند نمی باشد. یک فردی که می خواهدپیشرفت کند باید تمام تمرکزش را روی پیشرفت خودش بگذارد یعنی مقایسه خودش نسبت به گذشته خودش می باشد.همیشه این مقایسه باید نسبت به گذشته خودتان باشد نه دیگران و این طرز فکر که بهترین خودتان باشید شما را به صورت صعودی بالا می برد.

بهترین خودت باش
بهترین خودت باش

تمرکز کنید بهترین باشید

وقتی تمرکزت روی بهترین بودن در مقایسه با دیگران باشد همیشه در حالت رقابت و حالت استرس و نگرانی هستید و علاوه بر این چون شما موقعیت آن شخص مورد نظر را نمی دانید وقتی مشاهده می کنید از شما جلو تر است احساس نا امیدی و عجز می کنید و این عزت نفس شما را پایین می آورد. و به شما احساس ناتوانی و ناخوشایندی می دهد که شما را در سراشیبی قرار می دهد و هر روز به جای پیشرفت پایین تر می روید و اگر هم موقتا بالا رفتید بخاطر حس بد دوباره پایین می روید. در این مورد به مقاله هماهنگی ذهن و دل مراجعه کنید.

خودتان را با خود مقایسه کنید

بنا براین همیشه مقایسه خود با گذشته خود داشته باشید.
یعنی بهتر از گذشته خود باشید هر روز بهتر شوید.
این پیشرفت به صورت صعودی و اگر چه پیشرفت به صورت صعودی بالا می ورد .
ولی همیشگی دائمی هست.
و اگر چه آهسته و پیوسته است ولی ادامه دار است و بالا رونده پس تا می توانید روی خودتان تمرکز کنید.
پیشرفت های خود را ببینید و خود را تشویق کنید.
و به خود امتیاز بدهید پیروزی و موفقیت های کوچک خود را جشن بگیرید.
و به پیشرفت های خود توجه کنید.

بر روی پیشرفت خود تمرکز کنید
بر روی پیشرفت خود تمرکز کنید

راه حل هایی برای بهتر شدن

کارهایی را انتخاب کنید که به آنها علاقه داشته باشید و عمیقاً برای درست انجام دادن آنها تلاش کنید و آنهارا الویت بندی کنید و انجام آن برایتان مهم باشد. حتی اگر در شرایط سخت قرار گرفتید آن را رها نکنید تلاش کنید که انجامش دهید در صورت نیاز از دیگران کمک بگیرید و از آنها تشکر کنید و این احترام متقابل می‌شود و شما هم احترام را دریافت می‌کنید. از خلاقیت و ابتکار خود در انجام کارهایتان استفاده کنید و صادق باشید.از حرف‌های دیگران و نظرات منفی و شایعات پرهیز کنید فقط بر روی هدفتان متمرکز شوید و با فکر مثبت و انرژی خوب پیش بروید. دانش خود را بالا ببرید و بسیار مطالعه کنید تا متخصص شوید در این صورت از درون به آرامش می‌رسید و با پشتکار و مدیریت استرس حتما پیشرفت خواهید کرد.

پیشرفت خود را ارزیابی کنید

این کار باعث پیشرفت هر چه بیشتر شما می شود ضمیر نا خود آگاه شما به توجه و تشویق حساس است و عکس العمل نشان می دهد هر چه قدر بیشتر به خود توجه کنید احساس بهتری دارید و پیشرفت بیشتری خواهید کرد همیشه خود را با خود مقایسه کنید و بهترین بودن یعنی بهترین خودتان باشید این جمله تاکیدی را مدام تکرار کنید هر روز از هر جهت بهتر می شوم. و هر روز بهتر شوید و بنویسید چه قدر پیشرفت کردید روزانه ماهانه سالانه و هر چند سال خود را ارزیابی کنید و ببینید چه کارهایی کنیدو از چه کارهایی پرهیز کنید.

تمرین بهترین بودن

هر روز در پایان روز خودتان را ارزیانی کنید
پیشرفت ها و موفقیت های کوچک و بزرگ خود را بنویسید
موفقیت های خود را جشن بگیرید و به خودتان جایزه بدهید حتی جایزه کوچک
توجه و تمرکز روی خودتان داشته باشید
خود را با هیچ کس دیگر مقایسه نکنید
جمله تاکیدی هر روز از هر جهت بهتر و بهتر می شوم را تکرار کنید.

در سایت Tiny buddha توضیحاتی داده شده است.

شاد وسعادتمند باشید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×