هوشیاری

کانون توجه شما کجاست؟

کانون توجه

در این جا یاد می گیرید که ببینید بیشتر اوقات کانون توجه شما کجاست.و چگونه هدایتش کنید.

هدایت کانون توجه

اگر بتوانید کانون توجه خود را به نکاتی که دوست دارید جذب کنید در فرکانس ارسالی خود تغییر بسیار بزرگی ایجاد کرده اید بنابراین در یافت های متفاوتی خواهید داشت. این خیلی مهم است که تمام توجه خود را از نکات منفی زندگیس بردارید و به نکات مثبت زندگیتان توجه کنید. خیلی از اوقات افراد تمام توجه خود را به اتفاقاتی که اکنون برای آنها رخ می دهد می دهند و نمی توانند ذهن خود را کنترل کنند و همین امر بسیار مهم نه تنها آنها را از خواسته هایشان دور می کند بلکه کاملادر جهت نا خواسته ها همسو می شوند.

کانون توجه

ارزیابی خود

یکی از مهم ترین کار هایی که ما می توانیم انجام دهیم تا زندگی خود را آن طور که می خواهیم رقم بزنیم این است که همیشه خود را ارزیابی کنیم و ببینیم آیا کانون توجه ما در جهت اهداف و خواسته هایمان است یا خلاف جهت آن است؟پی گیری این امر مهم نیاز به یک شور و شوقی جدی برای تغییر و پی گیری دارد.نیاز دارد که تمرین کنید و هر قدر بیشتر تمرین بیشتر و منظم تری داشته باشید نتیجه بهتری می گیرید.و به مرور زمان جز عادات ثانویه شما می شود.

نکته مهم

نکته بسیار مهم و حائز اهمیت این است که وقتی دارید تمرین می کنید ودر حال تغییر هستید این را دائم به خود یاد آوری کنید که هم اکنون که کانون توجه خود را هدایت می کنید به سوی افراد درست در حال تغییر و ساختن آینده ی رویایی خود هستید به خود یاد آوری کنید هم اکنون با انجام تمرینات کنترل ذهن دارید آینده زیبای خود را خلق می کنید و آن قدر با احساس خوب وباور و ایمان بگویید که به وجد بیایید وانگیزه شما برای تمرین بیشتر و بیشتر شود.

کانون توجه

کنترل ذهن

برای کنترل ذهن خود باید دائما به خود یاد آوری کنید که تمام افکار شما انرژی است که بازگشت دارد یعنی هر افکاری فرکانس ارسالی از جنس خودرا دارد که بازگشت آن به خود فرد از همان فرکانس خواهد بود و این یک قانون است و برای قانون هیچ فرقی نمی کند که تو هم اکنون چه چیزی دوست داری بلکه این مهم است چه احساس و فرکانسی داری می فرستی تا باز تابش را به خودت بازگرداند.توجه به نکات مثبت فرکانس شما را بالا می برد.برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله نکات مثبت مراجعه کنید.

تمرین برای هدایت کانون توجه به سمت خواسته ها

دائم خودت را ارزیابی کن که چه احساسی داری؟
اگر احساس نا خوشایندی داشتی اول احساست راببین و درک کن.
بعد شروع کن آرام آٰرام حست را بهتر و بهتر کن.
بعد در بهتر کردن حس خوب و نگهداری آن تلاش کن.
این تلاش باید به صورت رهاشدگی باشد نه تقلا.
نکته مهم اینکه دائم به خودت بگو که در حال ساختن رویاهای زبایت هستی.
حس خوبت را به طور مداوم تقویت کن.

دراین مورد در سایت boylecounseling توضیحاتی داده شده است.

نظم در تمرین

این تمرینات را به طور منظم انجام دهید و به طور مستمر خود را چک کنید و احساس خود و کانون توجه خود را ببینید که آیا به نکات مثبت است یا منفی و بلافاصله که آگاهی پیدا کردید قدم بسیار بزرگ را برداشته اید حالا کار آسان تر است شروع می کنید آرام آرام احساس خود را بهتر می کنید دقیقا مانند پزشکی که در قسمت اول تشخیص و درمان دقت بسیار دارد و بعد از تشخیص با داروی مناسب به درمان بیمار خود می پردازد و هر چه قدر تشخیص دقیق تر باشد درمان بهتری صورت می گیرد.شما هم با تمرین آگاه تر می شوید و به مرور زمان کنترل ذهنی بهتری خواهید داشت.

شاد و سعادتمند باشید
دوست دار شما
آزیتا مهدی پور


دیدگاه‌ها (0)

*
*