هوشیاری

هماهنگی افکار و احساسات چگونه انجام می شود؟

هماهنگی افکار و احساسات

در این مقاله به بررسی درک آگاهانه از هماهنگی افکار و احساسات می پردازیم.

در بررسی هماهنگی افکار و احساسات می بینیم که…

خیلی ازافراد تمرینات زیادی انجام داده اند از جمله تکرار جملات تاکیدی شکرگزاری مطالعه کتابهای موفقیت و انگیزشی وکلی تلاشهای پی در پی برای موفقیت ……. سالهاست که تمرین می کنند و نتیجه ای از انجام این تمرینات نمی گیرند و علت اصلی این را نمی دانند که چرا این همه تلاش آنها برای تغییر بی نتیجه مانده است؟ چرا هر چه قدر تمرین می کنند و مطالعه می کنند نتیجه نمی گیرند و نا امیدتر می شوند و گاهی به قوانین جهان شک می کنند و دوباره در احساسات منفی گذشته غرق می شوندو تجربیات نا خوشایند مثل قبل تکرار و تکرار می شود

هماهمگیس افکار و احساسات

در حالت اضطرار

در اینجا باید بگویم وقتی افراد تصمیم قاطع برای تغییر گرفتند و شروع می کنند به تمرینات برای تغییر افکار و نتیجه نمی گیرند باید به احساسات خود توجه کنند و روی حس خود حساس باشند و دائما بررسی کنند ببینند که اکنون چه احساسی دارند خیلی از آنها هماهنگی افکار و احساسات راهمزمان با هم ندارند یعنی تلاششان فقط برای تغییرافکار است و بدون این که متوجه باشند احساس آنها در حالت اضطرار و منتظر بودن است که این حالت اصلا به آنها جواب نمی دهد. و تعجب می کنند که چرا بر خلاف این همه تلاش تمرینات و کار کردن روی خود نتیجه ای نمی گیرند.

حس رهایی داشته باشید

در هماهنگی افکار و احساسات شما باید همزمان حس رهایی و بودن در افکار جدید را داشته باشید. در این مورد به مقاله قانون رهایی مراجعه کنید. من خودم سالها چوب این نا آگاهی را خوردم سالها ی سال تلاش کردم روی خودم کار کردم کلاسهای بسیاری برای رشد و توسعه فردی روانشنلسی nlp خود شناسی و……..با اساتید برتر دنیا و مطالعه کتابهای عالی زیاد و غیره …. ولی وقتی ارزیابی می کردم و نتایج خودم را می دیدم خیلی تغییر نکرده بود و هنوز اندر خم یک کوچه بودم نا امید و خسته برای این همه تلاش و تقلا و خودم دلم می سوخت.ولی نمی دانستم اشکال کار کجاست.

هماهنگی افکار و احساسات

سطح ادراکات شما تغییر می کند

این را شنیده بودم که احساس و افکار باید هماهنگ باشد ولی هنوز به درک لازم نرسیده بودم زیرا درک کردن با دانستن بسیار متفاوت است درک سطوح مختلفی دارد که شما در آن لول به لول بالا میروید اگر این مطالب من را یک بار بخوانید یک درک دارید و اگر چندین بار بحوانید درک شما به سطوح بالاتری می رود و اگر سالهای بعد دوباره بخوانید و همچنان روی خود کار کرده باشید درکتان کاملا بالاتر رفته وممکن است مطالبی را درک کنید که انگار تا به حال در این مقاله ندیده بودید.

هماهنگی افکار و احساسات

تغییر همزمان افکار و احساس

وقتی آگاه شدم که من باید هماهنگی افکار و احساسات خود را با هم داشته باشم یعنی به این صورت که وقتی جمله تاکیدی می گویم باید احساس کنم که همین الان این تغییر انجام شده است و من حس عالی دارم و در آن شرایط خوب و عالی هستم برای مثال وقتی می گویم من خوشبخت هستم باید احساس خوشبختی داشته باشم یعنی با تکرار این جمله در درونم حس شادی و آرامش و رضایت موج بزند و هر چه قدر بیشتر این حس خوب را داشته باشم کارم را درست تر انجام داده ام ودر چنین حالتی است که نتایج خود به خود پشت سر هم پدیدار می شوند.در این مورد به مقاله ذهن و دل مراجعه کنید.

چک کردن دائمی احساس

باید دائما احساس خود را چک کنید و ببینید الان چه حسی دارید و آیا هماهنگی افکار و احساسات شما وجود دارد یا فکرتان یک چیز است و حستان چیز دیگر که در این صورت نشان می دهد که شما قوانین جهان را به خوبی درک نکرده اید و همچنین نتایج خوبی هم عایدتان نمی شود چون افکارتان با حستان هماهنگ نیست و شما در حالت اضطرار قرار دارید و حس درماندگی و ناتوانی می کنید و درنهایت تلاشهایتان هر چند بی وقفه و مستمر ….بی نتیجه باقی می ماند.

معجزات را در زندگی ببینید

همیشه دقت کنید و هماهنگی افکار و احساسات خود را بررسی کنید
شما در اوایل ممکن است چون عادت ندارید
این مسعله ازدستتان در برود ولی اصلا نگران نباشید
هر طور شده ادامه دهید خود را در نتیجه دلخواه ببینید احساس رها شدگی داشته باشید
در لحظه حال حضور داشته باشید
افکارتان را به لحظه ی حال و احساس خوب اکنون و حس سپاسگزاری از نعمت ها معطوف کنید
افکار و اهداف آینده را با حس خوب اکنون در ذهن داشته باشید ولی انگار الان به آنها رسیده اید
وحس خوب لحظه حال را مقدس بدانید تا از شفا و معجزات بهره مند شوید.
و در زندگی خود تغییرات شگفت انگیزتان را ببینید.

در این مورد در سایت tribuneindia توضیحاتی داده شده است.

دوست دار شما
آزیتا مهدی پور

دیدگاه‌ها (2)

*
*

    زهرا جاوید Guest 1399-09-13 Reply

    سلام. عالی عالی 👏👏🌹🌹

      azita8456 نویسنده 1399-09-23 Reply

      سپاس از شما دوست قدرتمندم