هوشیاری

قدرت سوال کردن

قدرت سوال

در این مقاله در مورد قدرت سوال کردن از خود و نوع سوالهای قدرت دهنده خواهیم گفت.

قدرت سوال کردن از ذهن جستجو گر

ماهیت ذهن جستجوگر و به دنبال پیدا کردن پاسخ برای سوالات است اشتیاق ذهن برای پاسخ گویی را اصلا نمی توان نادیده گرفت واگر سوال کنید بی شک به دنبال جواب می گردد بنا براین از این خصوصیت ذهن می توان به نفع خود استفاده کرد . بیشترافراد عادت به سوال کردن دارند ولی سوالهایی که تضعیف کننده و پایین آورنده است مثل چرا این اتفاق برای من افتاد ؟چرا من این همه بدبختی باید بکشم ؟وغیره……. در پی آن جواب هایی هم که می آید پاسخ های ضعیف و منفی با خود به همراه دارد.خیلی مهم است که سوالاتی که می کنیم در جهتی که می خواهیم باشد.و در این صورت پیش برنده است و ما را به پاسخ های درست هدایت می کند.

قدرت سوال

گسترش جهان

قدرت سوال آن قدر بالاست که من فکر می کنم جهان با سوال خدا پدید آمده است و خلقت جهان هستی با سوال بوده است و اینکه گسترش جهان با سوالاتی که افراد می پرسند و برای پاسخ به آن دست به اقداماتی می زنندکه به آنها پاسخ داده شده است. و منجر به گسترش و پیشرفت جهان می شود. و جهان هر روز بزرگ تر و بزرگتر می شود تکنولوژی پیشرفت می کند و اختراعات و اکتشافات اتفاق می افتد و جهانهر لحظه بهتر و بهتر می شودو همه این ها از قدرت سوال است که پیش می آید. برای اطلاعات بیشتر در مورد رسیدن به احساسات خوب به مقاله فوق مراجعه کنید.

مهارت سوال کردن

حالا ازاین قدرت شگفت انگیز قدرت سوال نه تنها برای اهداف بزرگ بلکه برای همه داستانهای روزمره مان می توانیم استفاده کنیم در طول روز و هر لحظه که اراده کنیم می توانیم شروع به سوال کردن بنماییم تابه آن مهارت را به نفع خود دست پیدا کنیم.مثلا سوال کنیم چه طور می توانم غذایی درست کنم که هم سالم باشد هم به من کلی انرژی بدهد و هم وزن من را زیاد نکند و هم لذت ببرم باور کنید از پاسخی که برایتان می آید شگفت زده خواهید شد.سوالات خوب را از روزمره خود شروع کنید و ادامه دهید تا مهارت سوالات مثبت را در خود بالا ببرید و از قدرت سوال استفاده کنید.

قدرت سوال

توجه

باید به این مهم توجه کنیم که از قدرت سوال استفاده کنیم و بدانیم که چنان قدرتی در آن نهفته است که می تواند سرنوشت ما را تغییر دهد و مسیر حرکت ما را در جریان زندگی متفاوت کند باید مدام به خود بگوییم که الان چه چیزی در ذهن من می گذرد واگر افکار منفی است چگونه می توانم تغییرش دهم و اگر مثبت است چگونه تقویتش کنم و یکی از راه های مقتدر طراحی سوالات قدرت دهنده است که چندین نمونه آ» را در پایین برایتان آورده ایم شما می توانید بنا به مقتضیات فکری خود سوالات جدید و منحصر به فرد خود را به آن اتضافه کنید.

تمرین کنید

تا می توانید از خود سوال کنید .
حواستان باشد که سوال قدرت دهنده بپرسید .
از خود بپرسید چه طور می توانم پول بیشتری بسازم ؟
چه طور می توانم خدمت بیشتری بکنم؟
چه طورمی توانم در شغلم ارتقا پیدا کنم و پیشرفت بیشتری کنم؟
چه طور می توانم هر روز از هر لحاظ بهتر و بهتر شوم ؟
چه طور می توانم از زندگیم لذت بیشتری ببرم؟
چه طور می توانم روابط بهتری داشته باشم؟
چه طور می توانم دوستان ارزشمندی پیدا کنم و با آ»ها خوش بگذرانم؟
چه طور می توانم هم کار کنم هم لذت ببرم؟
چه طور می توانم استقلال مالی پیدا کنم؟
چه طور می توانم مجرای عشق خداوند به جهان باشم؟

در سایت blog.prototypr در این مورد توضیحاتی داده شده است.

شاد و سعادتمند باشید
دوست دار شما
آزیتا مهدی پور

دیدگاه‌ها (0)

*
*