هوشیاری

درجستجوی خوشبختی

خوشبختی

در این جا می آموزید چگونه احساس خوشبختی داشته باشید تا خوشبخت باشیدو شاد زندگی کنید.

همه می خواهند خوشبختی را تجربه کنند

همه انسانها می خواهند خوشبخت باشند و در جسنجوی خوشبختی در تکاپو هستند مثل مورچه هایی که شب و روز برای دانه جمع کردن تلاش می کنند آنها نیز تلاش می کنند و نمی دانند که این تلاش آنها بی فایده است چون ونمی دانند که خوشبختی درون خودشان است بله شما خوشبختی هستید ذات شما خوشبختی است نیازی نیست در جستجوی خوشبختی باشید.اگر شما در جستجوی آن باشید همانند این است که شما به دنبال پروانه ای هستید که دستتان به آن نمی رسد شما می دوید و از پروانه عقب هستید.و هیچ گاه به آن نمی رسید چون شما به دنبال آن هستید نه خود آن . در این مورد به مقاله لذت و خوشی مراجعه کنید.

شما خوشبختی هستید

موضوعی که وجود دارد و شما باید آن را درک کنید خوشبختی وجود خود شماست و اینکه شما خودتان دقیقا اصلتان خوشبختی است . شما نامحدود هستید شما شادی و خوشی هستید و هر چیزی غیر از آن توهمی بیش نیست چیزی که ذات شما نباشد وجود خارجی ندارد. بگذارید با یک مثال این را درک کنیم در نظر بگیرید اتاقی تاریک وجود دارد.

در جستجوی خوشبختی

شما در این اتاق تاریک چراغ قوه ای را روشن می کنید همه جا را می بینید تاریکی وجود خارجی ندارد جایی که نور نباشد تاریک است فقط همین نا خوشنودی فقر بدبختی فقط در فقدان اصلشان هستند یعنی در فقدان خوشنودی ثروت و خوشبختی زمانی که این فقدان ها را بپذیریم توهمات را به زندگی خود دعوت می کنیم یعنی فقدان در صورتی که اصل جهان بر ااساس شادی و فراوانی و وفور است.

برای مثال

بیایید با یک مثال این را برایتان رو شن ترکنم. جهان پایه و اساسش فراوانی و وفور است در نظر بگیرید نسبت به صد سال پیش چه امکاناتی بود نه برقی نه گازی ونه این همه تکنولوژي پیشرفت کرده بود که ماشین لباسشويي یا یخچالهای مدرن وماشین ظر فشويي مبایل که به راحتی با انسانهای کل دنیا در تماس باشی هواپیما واینترنت وغیره…… آیا این واقعیت نیست که این همه پیشرفت و گسترش در جهان می خواهد به ما بگوید دنیا پر است ازوفور و فراوانی و خوشبختی؟

چرا ما احساس خوشبختی نداریم

حالا اگر ما احساس خوشبختی نداریم این از نا آگاهی و تمرکز و توجه به فقدان برکت و فراوانی است و اگر پیرامون ما هر چه قدر هم گسترش پیدا کند و ما توجه به کم و کاستیها (که آنها هم به دلیل گسترش جهان هستند )به ما مسیر پیشرفت را نشان بدهند توجه نکنیم بودن و وجود آنها کمکی به احساس خوشبختی ما نمی کند. احساس خوشبختی امری درونی است که با کار کردن و تمرین و کانون توجه ما به داشته هایمان به وجود می آید یعنی ما باید خود را خوشبخت ببینیم تا فر کانس ارسالی مان ما را به سوی نعمات و فراوانی بیشتر هدایت کند.

احساس خوشبختی داشته باشید

وقتی شما حس خوشبختی بیشتری دارید که در فرکانس بالاتری باشید و احساس خوشبختی کنید چیزی که به دنبالش باشید از شما فرار می کند خود را ببینید که در وفور نعمت و فراوانی و خوشبختی هستید خود را ببینید که انسانهای خوب و درست در خدمت شما هستند و شکر گزار حضور آنها هستید خود را ببینید که زندگی رویایی دارید و در لحظه حال زندگی کنید.

در جستجوی خوشبختی

حضور در لحظه

در این لحظه حضور داشته باشید و لذت ببرید آنچه فرکانس شما را تغییر می دهد تغییر نگرش شماست با تغییر نگرش احساس شما متفاوت می شود و در نهایت شخصیت شما تغییر می کند. یادتان باشد برای موفقیت باید شخصیت خود را ارتقا دهید و برای ارتقا شخصیت باید نگرشتان تغییر کند.بایداز درون خودتان را تغییر دهید تا نتایج بیرونی شما تغییر کند.و نتایج متفاوتی بگیرید. به مقاله خوشبختی مراجعه کنید.

نگرش خود را تغییر دهید

تغییر نگرش نیاز بله تغییر باورهای شما و کار کردن مداوم روی ذهن دارد که من در این جا به شما تمریناتی را می دهم که روی خود کار کنید تا تغییر ها را به مرور ببینید و شگفت زده شوید.فقط عمل کنید مهم این است که تعهد بدهید که تمرینات را با جدیت کامل انجام بدهید و در این مورد با خودتان شوخی نداشته باشید و بسیار جدی باشید.به خود قول بدهید سر وقت تمرینات را انجام دهید و هیچ دلیلی را عذر موجه برای انجام ندادن آن ندانید غیر ازخدای نکرده بیماری یا دلیل حاد دیگر.

در جستجوی خوشبختی

به خود جایزه بدهید

در صورت انجام تمرینات که تاکید می کنم (با لذت انجام دهید ) به خودتان جایزه بدهید حتی شده در حد زبانی خود را تشویق کنید خود را بغل کنید و بگویید تو دوست داشتنی هستی و از تو ممنونم بابت جدیت و تصمیم عالیت برای تغییر نگرشت. به این ترتیب ضمیر نا خود آگاه پیام شما را می گیرد و شما را در مسیر انجام تمرینات حمایت می کند.

تمریناتی که برای تغییر ارتعاش و فرکانس احساس خوشبختی است به این ترتیب است.

شکر گزاری بالاترین فرکانس را داردتا می توانید تمام نعماتی که در زندگی دارید

با حس خوب شکر گزاری کنید.

از انسانهای اطرافتان از اعضای سالم بدن شگفت انگیزتان از اشیا و خانه شغل و….

و هر چیزی که حس خوب به شما بدهد.

فقط توجه کنید که چیزی باشد که به شما حس خوب بدهدقدر دانی کنید.

احساس وصل بودن به منبع آفرینش داشته باشید او نه تنها خالق شماست بلکه عاشق شماست.

وصل بودن به شما حس حمایت و احساس بسیار امنیت وخوشبختی می دهد.

در لحظه بودن و شاهد بودن یعنی در سکوت بدون قضاوت بشنوی ببینی و حس کنی ولی قضاوت نکنی.

آن گاه تو حس خوبی داری صداهایی را که باید بشنوی و لذت ببری دیدنی هایی که چشمانت را نوازش میدهند

حس های خوب خودشان به سوی تو خواهند آمد.

کائنات تو را در جهت رسیدن به هدفت کمک خواهد کرد.

آرام باش و به همه عشق بورز در بیرون و محیط اجتماع در خانه درمحل کارو… عشق ورزی را تمرین کن.

بدان که به هر کس و هر چیزعشق بورزی به خودت عشق هدیه می دهی و خوشبختی و شاد کامی به سوی توخواهد آمد. در این مورد در مقالهgreatergood.berkeley.edu توضیحاتی داده شده است.

دوست خوب من خودت را به انجام این تمرینات متعهد کن تا نتایج شگفت انگیز تغییر در نتایجت را ببینی.

دوست دارشما
آزیتا مهدی پور

دیدگاه‌ها (0)

*
*