😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

نوشتن هدف

نوشتن هدف

دراینجا با هم به اهمیت مکتوب کردن هدف و از نتایج نوشتن که خلق هدف میباشد شگفت زده خواهید شد.

نوشتن هدف و رسیدن به خواسته ها

مکتوب کردن هر خواسته بسیار قدرتمند ست.نوشتن نیروی شگفت انگیزیست که میتوانیم به نفع خودمان آن رابه خدمت بگیریم.قلم ،چوب چراغ جادوست که اگر یاد بگیریم چگونه از آن استفاده کنیم،خواسته هایمان در چنگال ماست.عموم مردم فقط می خواهند که موفق باشند. ولی کاری برایش انجام نمیدهند.و کاملا واضح خواسته هایشان را مشخص و مکتوب نمی کنند. وبخاطر همین نا هماهنگی و شفاف نبودن دست به عمل نمیزنند . حتی حاضر به نوشتن هدف خود نیستند. این خواستن و تمایل به موفقیت فقط در همان حد باقی میماند و به واقعیت نمپیوندد. و به هدف خود نمیرسند.برای توضیحات بیشتر به پست رسیدن به خواسته ها مراجعه کنید.

هدف

هدف و خواسته ها باید شفاف و مشخص باشد.

هدف و خواسته ها باید کاملا مشخص و واضح باشد. یکر از اصول هدف سازی کوچک کردن اهداف بزرگ و بر نامه ریزی روزانه اهداف است. که کمک میکند،در مسیر باشیم.ما ابتدا اهداف طولانی مدت را مثلا ۱۰ ساله را مینویسیم. در اهداف دراز مدت میتوانید آنها راآزادانه بزرگ انتخاب کنید.و بنویسید بدون محدودیت. اشتباهی که خیلی از افراد میکنند این است که اهداف طولانی مدت خود را کوچک و اهداف کوتاه مدت خود را دور ازدسترس انتخاب میکنند.در صورتی که شما برای هدف های کوتاه مدت باید طوری تعیین کنید که در دسترس باشد و بتوانید تا آخر سال به آن برسید. اگر هدفتان خیلی بزرگ باشد و به آن نرسید اعتماد به نفستان پایین می آید. پس بهتر است که قابل دسترس باشد. ولی برای اهداف طولانی مدت میتوانید رویا پردازی کنیدو خواسته های بزرگ تری را در نظر بگیرید.

مکتوب دکردن مسیر را به شما نشان میدهد که دقیقا روی چه مساعلی تمرکز کنید . قدرت تمرکز را دست کم نگیرید .هر چه قدر تمرکز بیشتری روی هدفهای خود اشته باشید .

هدف

اهداف را به صورت یک ساله و ده ساله و روزانه بنویسید.

اهداف را باید در تمامی مراحل زندگی به صورت یک ساله و ده ساله و روزانه بنویسید. اعم ازدر بخش خانواده بخش مالی ،بخش شغلی،بخش تناسب اندام وسلامتی ،،بخش روابط و خانواده. گاهی بعضی از افراد در یکی دو بعد از زندگی خود رشد کرده وبه هدف های دیگر نمیرسند مثلا از نظر مالی به سطح استقلال مالی که هدف اصلیشان باشند. ولی از نظر سلامتی چون هدف تعیین نکرد ه بودند به مشکلات اضافه وزن و اختلال در سلامتی برمیخورند. و در این صورت بااینکه به بعضی از اهداف\تان رسیدند، احساس خوشحالی و آ رامش نمی کنند. بنا براین در نوشتن اهداف و برنامه ریزی باید در تمامی ابعاد زندگی نوشت وبرنامه ریزی کرد.

احساسات خوب

بخش مالی اهداف برای استقلال مالی که دقیقا شما چه قدر پول نیاز دارید. به مبلغ بنویسید . در قسمت مهارتی بنویسید که به چه تخصص و مهارتی نیاز دارید برای رسیدن به اهدافتان مهارتهای شخصیتی و تخصصی. در قسمت سبک زندگی بنویسید که چه سبک زندگی را برای خود برمیگزینید.چه خانه ای دوست دارید داشته باشید؟چه نوع خود رویی را بر میگزینید . و….در بخش روابط و خانواده بنویسید که چه نوع روابطی با همسرتان میخواهید با جزعیات کامل ویا فرزندانتان چگونه رفتاری داشته باشید. و در تناسب اندام میخواهید چند کیلو گرم وزنتان باشد و … در قسمت شغلی بنویسید چه شغلی را دوست دارید و یا در شغل فعلی چه قدر میخواهید پیشرفت کنید.

جدول اهداف

هدف مالیهدف مهارتیسبک زندگی روابط و خانوادده هدف تناسب اندام و سلامتیهدف شغلی

در هدف نویسی دلیل اینکه چرا میخواهید به این هدف برسید و چر ایی کاملش را باید برای خود بنویسید.و زمان رسیدن به هدف را بنویسید.نکته ای که حاعز اهمیت است این است که چگونگی رسیدن به هدف فقط در اهداف یک ساله هست که باید بنویسید تا برنامه ریزی کامل داشته باشید.تمامی اهدافتان را با جزعیات کامل و به زمان حال بنویسید.و تجسم کنید. در تجسم اهداف باید تمامی احساسات خود را درگیر کنید. طوری که انگار همین الان این ها اتفاق افتاده اند. کاملا در آن حالت وجودی قرار بگیرید. و خودتان را در آن لحظه تجسم کنید.تجسم کردن عمل بسیار قدرتمندی است که سر عت رسیدن به اهداف را برای شما بالا میبرد.

نقشه راه را داشته باشید.

ولی شما اصلا نبااید عجله در رسیدن به اهداف داشته۸ دباشید فقط تجسم کنید و طبق نقشه عمل کنید.نقشه ی راه را دااشته باشید و هرزگاهی بایستید برگرد ید و ارزیابی کنید و ببینید کجای هدفتان هستید و اگر اشکالی وجود دارد بر طرف کنید.و اد امه ی راه را پر قدرت ترپیش بروید.چشم ازهدف بر ندارید.م و متمر کز و پر قدرت پیش بروید.در راه نا امید نشوید. خودتان را اپدیت کنید.از خودتان سپاسگزاری کنید. و با قدرت جلو بروید. تا رسیدن به اهدافتان از مسیر لذ ت ببرید .

درنوشتن هدف به این نکات دقت کنید.

  • هدف باید به زمان حال نوشته شود.
  • هدف باید شفاف و کاملا واضح باشد.
  • هدف باید به صورت جمله ی مثبت باشد.
  • داعما پیشرفت خود را در هدف چک کنیید.
  • تا رسیدن به هدف مداومت در اهداف داشته باشید.
  • برای اهدافت از تتجسم استفاد ه کن و تصویر سازی کنید.
  • هدفهایتان را خرد و کوچک کنید. تا قابل دسترسی باشد.

شاد و موفق باشد.

دوستدار تان آزیتا مهدیپور

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×