هوشیاری

عشق به خود ورزیدن

عشق ورزیدن به خود

در اینجا بررسی می کنیم چرا باید به خود عشق بورزیم و چطورخودمان را دوست داشته باشیم.

چرا باید ،عشق به خود بورزیم؟

کلید همه مساعل ما در عشق ورزیدن به خودمان است. چرا که زمانی ما می توانیم کیفیت زندگی خودرا بالا ببریم که حال ما خوب باشد. زمانی حال ما خوب است که به خودمان عشق بورزیم. من به شما تضمین می دهم زمانی که شما اشباح از عشق ورزیدن به خود شدید دیگرنه تنهامساعل جلوی شما رنگ می بازند بلکه شما به موفقیتهای زیادی در همه ی بخش های زندگی خود خواهید رسید پیشرفت شما چشمگیر می شود و شما به مسیر های درست و میان بر هدایت می شوید.

چگونه به خود عشق بورزیم

درون ما و عشق به خود

درون ما که برای موفقیت فردی وخودشناسی و پیشرفت ، حال خوب و غیره ….فقط و فقط می توان روی آن حساب کرد به نام های مختلف نامیده می شود. مثل ضمیر نا خود آگاه ، ذهن برتر، روح ، کودک درون ،خود برتر،و…….. که فرقی هم نمی کندآن را چه بنامیم فقط کافی است که درکش کنیم .این مهم است که ما به عشق به خود برسانیم..وخود را دوست داشته باشیم.وقتی ما شروع می کنیم به عشق ورزی به خود دیگر مسعولیت همه ی اتفاقات را که جذب کرده ایم به عهده می گیریم. دیگر قضاوت نمی کنیم. دیگربقیه را سرزنش نمی کنیم.به همه عشق می ورزیم . و اثر گزار می شویم.در این مورد در مقاله /love-yourself/ توضیحاتی داده شده است.


ابتدا باید رها سازی کنیم

برای اینکه به خودمان عشق بورزیم اول باید رها کنیم . مساعلی که ذهنمان را مشغول کرده است ومربوط به رفتار و افکار دیگران است به خودشان مربط است. ما مسعول هیچ کسی جز خودمان نیستیم. ما مسعول رفتار و افکار خودمان هستیم. در مورد رها کردن به مقاله قانون رهایی چیست ؟مراجعه کنید.هر چه قدر ذهن سبک بال تر باشد می توانیم بیشتر به خود درونمان وصل شویم. هر چه قدرخود را رها تر کنیم بیشتر به خود وصل می شویم .ارتباط ما با درون مان بیشترو عمیق تر می شود .

عشق به خود
خودمان را دوست داشته باشیم

منتظر کسی نباشیم…..

دوستان خوبم برای عشق به خود منتظر هیچ کس نباشیم. فقط خودمان می توانیم به خود کمک کنیم. باید برای خودمان وقت بگذاریم. چه چیزی ارزشمند تر ازدوست داشتن خود چون همه ی مساعل انسانها زیر مجموعه این بخش عظیم ما است .این بخش عظیم ما قدرت درونی ما است که ما را کنترل میکند. وقتی ما شروع می کنیم به عشق ورزی به خود تغییرات اساسی را در زندگی خود شاهد هستیم.دگرگون می شویم و میبینیم دید دیگران هم به ما عوض می شود در صورتی که دیگر ما نگران تایید بقیه نیستیم.ما احساس مان به مردم خیلی بهتر می شود.حال دل مان خوب است وانگار همه چیز عالی تر می شود.

چشمها را باید شست جوردیگر باید دید
چتر ها را باید بست
زیر باران باید رفت

چگونه عشق به خود برسانیم؟

 • حالا با هم بررسی می کنیم که از چه راه هایی می توانیم عشق به خود برسانیم.
 • ولی مهم ترین را ه این است که خودمان را به همین صورت که هستیم کاملا دوست بداریم وبپذیریم.
 • با خودمان مهربان باشیم و خود را ببخشیم.
 • به علایقه مان توجه کنیم.
 • تایید طلبی نکنیم.
 • حرف ونظر دیگران در مورد ما مهم نیست ما باید خودمان خود را تایید کنیم.
 • دست از سرزنش و قضاوت خود برداریم.
 • برای خود وقت هایی برای خوشی تک نفره خود با خودم داشته باشیم.
 • با جملات تاکیدی انگیزه بخش به خودمان عزت نفس خود را بالا ببریم
 • گاهی خودمان را در آغوش بگیریم .و نوازش کنیم وببوسیم. دراین مورد سخاوتمند باشیم.
 • به ظاهر خود برسیم و آراسته باشیم.عطر خوشبوو مخصوص به خود استفاده کنیم.
 • به جسم و سلامتی خود توجه کنیم.
 • به تغذیه خود اهمیت دهیم هر چیزمضر و بی فایده را نخوریم و ننوشیم.

یادمان باشد هیچ چیزی باارزش تر از وجود درونی ما نیست که ارزش این را داشته باشد که بخاطرش خشمگین شویم ناراحت باشیم یا حال خودمان را بد کنیم. هیچ چیزی ارزش غمگین شدن و کینه توزی را ندارد. دنیا را خیلی جدی نبایید گرفت. به قول خانم اسکاوین شین زندگی را بازی کنید. بر روی امواج پر تلاطم زندگی موج سواری کنسد. زندگی را خیلسی جدی نگیرید تا یک روز چشم باز کنید و ببینید خودتانم را باختید. عمر گرانبها و ارزشمند خود را باختید و بگویید چیزی از زندگی نفهمیدم. تا می توانید به خود عشق دهید.خودتان را دوست بدارید. آ» گاه ببینید و شاهد معجزه های وجود درونی خود باشید.

دوست دار شما
آزیتا مهدی پور

دیدگاه‌ها (0)

*
*