😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

انضباط شخصی داشته باشید

انضباط شخصی

در اینجا می آموزیم که چگونه انضباط شخصی موفقیت های بزرگ را می آفریند.

انضباط شخصی و ادامه دادن

انضباط داشتن به انسان کمک می کند که رشد کند و پیش برود. در طول زندگی چیزی که به همه افراد موفق کمک کرد که به موفقیت های زیادی دست پیدا کنند همان داشتن نظم و انضباط شخصی است. این یعنی زمانی که شما انرژی شروع کاری را دارید اقدام به انجام آن کار کنید، و در ادامه اگر اشتیاقتان پایین آمد باز هم ادامه دهید. گاهی هم خودتان عامدانه به خود انگیزه و اشتیاق بدهید و شروع به انجام کار و به ادامه آن بپردازید. در این مورد برای توضیحات بیشتر به مقاله داشتن نظم در زندگی مراجعه کنید.

نظم و انظبات شخصی داشته باشید
نظم و انظبات شخصی داشته باشید

نکته مهم افراد موفق

انضباط شخصی نکته مهمی است. اگر بخواهیم فقط یک نکته را در باب موفقیت افراد موفق بگوییم انضباط آن ها و منظم بودن و انجام کارهای کوچک پی در پی است. در نهایت رسیدن به نتایج بزرگ است و دیگرانی که از بیرون آنها و موفقیت ناگهانی آنها و پیشرفت پر سرعت آنان را می بینند و به خود می گویند که جهان چه قدر ناعادلانه برخورد می کند و چرا عده ی محدوی از انسانها همیشه موفق هستند و عده ی زیادی در حسرت آن. رمز و راز آن در داشتن نظم و اقدامات کوچک آن افراد محدود است .

داشتن برنامه روزانه

شما برای اهداف خود باید هر روز چند اقدام کوچک انجام دهید و برنامه روزانه داشته باشید برای هر هدف کوچک و بزرگی که دارید باید اقدامات لازم را انجام دهید. یعنی هر روز یک یا چند اقدام را انجام دهید تا در دراز مدت نتایج متفاوتی بگیرید این را در ذهن خود حک کنید هر روزی که اقدامات خود را عقب بیندازید به همان اندازه از اهداف خود دور می مانید و چه بسا این عقب ماندگی باعث از دست رفتن فرصت های شما در زندگی می شود. هر روز اقدامی انجام دهید بطور متوالی. البته استراحت دادن به خود به همان اندازه مهم است تا انرژی در شما شارژ شود و خلاقیت شما را به کار بیندازد.

شخصیت خود را تغییر دهید

اگر می خواهید تغییر کنید و موفق باشید باید شخصیت خود را تغییر دهید. برای تغییر شخصیت باید هر روز کمی کارهای متفاوت از گذشته خود انجام دهید چون اگر در گذشته شما کار های درست انجام می دادید الان نتایج شما خیلی بهتر بود پس لازم است کمی تغییر ایجاد کنید و هر روز اقداماتی را برای اهداف خود انجام دهید و این دقیقا کاری است که افراد موفق انجام می دهند و نتایج خارق العاده می گیرند. در قسمت بعد به شما اقداماتی را برای مثال می گویم.

خود انظباطی

به طور کلی خود انضباطی یعنی اینکه شما خود را تشویق کنید به انجام کارهایی که باعث پیشرفت در زندگی و شغل و یا روابطتان می‌شود و برای این کار باید برای خود انگیزه ایجاد کنید .البته این با اراده تفاوت دارد، زیرا اراده توانایی شما در دنبال کردن هدف‌هایتان است اما خود انضباطی باعث می‌شود نتایج بهتری برای رسیدن به این هدف‌ها بگیرید و با سلامت روان و اعتماد به نفس بالا وشادی و نظم و اضطراب کمتر این مسیر را پیش بروید.

نظم داشتن و نتایج بزرگ آن در زندگی
نظم داشتن و نتایج بزرگ آن در زندگی

اقدامات کوچک و نتایج بزرگ در انضباط شخصی

می خواهید وزن خود را کم کنید. هر روز مقداری از حجم غذای خود کم کنید و کمی غذای سالم تری بخورید.
یا می خواهید در شغل خود ترفیع پیدا کنید، هر روز کمی مهارت خود را بالا ببرید.
اگر می خواهید دانش خودرا بالا ببرید، هر روز کمی مطاله کنید.
یا می خواهید شخصیت خود را تغییر دهید، در پایان روز خود را ارزیابی کنید .
ببینید کجاها پیشرفت کردید و خود را تشویق کنید و در جاهایی که اشتباه کردید آن را تکرار نکنید.
اگر می خواهید روابط با کیفیت تری را تجربه کنید لازم است
هر روز کمی زیباتر سخن بگویید و کمی بیشتر به انسانهای اطرافتان عشق بورزید.
اگر می خواهید به استقلال مالی برسید لازم است هر روز کمی سرمایه گذاری کنید.

سایت blog.hubspot مقاله ای در این زمینه دارد.

شاد و سعادتمند باشید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×