😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

مسیریابی زندگی را چگونه بدانیم؟

مسیریابی زندگی

چگونه با اطمینان و قدرت می توانیم مسیر درست زندگی خود را بیابیم. در این مقاله با موضوع مسیریابی زندگی با ما همراه باشید.

مسیریابی زندگی چیست؟

یافتن مسیر زندگی ما فقط کارهایی نیست در جهت جستجو نمودن یک راه و در نهایت رسیدن به آن ها انجام می دهیم. بلکله تمام فعالیت هایی که برای دنبال نمودن آن انجام می دهیم را نیز شامل می شود. هر انسانی در طول زندگی اش علاوه بر بررسی هایی که توسط ذهن خود انجام می دهد، گاهی توسط قلب خود راه صحیح را دنبال می کند. اما باید دید که مسیری که بر حسب قلب خود انتخاب نموده ایم، ما را به موفقیت می رساند؟ یا اینکه نیاز به تفکر در آن باره نیز داریم تا تلاش های ما بی حاصل نمانند و ما را به اهداف خود نزدیک سازند. در کنار این مقاله می توانید مقاله هدف چیست را نیز مطاله نمایید.

مسیریابی زندگی چیست؟
مسیریابی زندگی چیست؟

مسیریابی زندگی چگونه امکان پذیر می شود؟

واقعیت زندگی این است که همیشه نمی توان مسیر درست زندگی را بر اساس عقل و ذهن پیش برد. حتی شاید گاهی بتوانیم مسیر زندگی مان را بر اساس حدس و گمان جلو ببریم. اما هیچ وقت قطعیتی در این میان وجود ندارد. پس باید بدانیم که نگرانی بیش از حد ما فقط باعث می شود انگیزه خود را از دست بدهیم. نکته مهم این جا است که هنگامی که ما مسیری را آغاز نمودیم، ناخود آگاهمان مسیر را از درونمان به ما نشان خواهد داد. شاید در میانه راه گاهی شکست بخوریم و یا با چالش هایی رو به رو گردیم. اما کافی است با امید به پروردگار نا امید نشویم و به مسیر خود ادامه دهیم.

همیشه رسیدن به موفقیت نیست که برای ما جذابیت دارد. بلکه لذت بردن از مسیر زندگی، با همه مسائل نیز می تواند برایمان لذت بخش گردد. زیرا مسیری که درست است، قطعا هموار هم نیست. در میانه های راه ممکن است ناهمواری هایی نیز وجود داشته باشد. بنابراین کافی است از داشته های خود نیز در مسیر زندگی لذت ببریم و فقط تمرکز خود را روی نقطه پایانی هدف قرار ندهیم.

برای مسیریابی زندگی چشم انداز خود را از زندگی تان مشخص نمایید:

شاید داشتن برنامه ریزی درست و جامع در زندگی کمی سخت به نظر برسد. زیرا ممکن است برخی از جنبه های دیگر زندگی مان را برایمان کم رنگ تر نماید. اما فکر کردن و تصویر سازی اهداف، باعث می شود زندگی برای ما بیشتر معنا پیدا کند. ضمن این که در میانه راه یاد می گیریم که چگونه به علاقه مندی های خود بیشتر بپردازیم. حتی مسیر زندگی نیز برای ما خوشایند تر می گردد.

فرصت ها را دست کم نگیرید:

همیشه فرصت های مناسب زندگی مانند شغل مناسب، معاشرت با افراد آگاه و … برای ما وجود ندارند. پس هر گاه احساس کردیم که فرصتی برای ما ایجاد گردید، آن را مغتنم شمرده و از آن بهره ببریم. گاهی نیز خودمان برای خودمان فرصت ایجاد کنیم. حتی ممکن است برای آن برنامه ریزی جامعی نیز نداشته باشیم. اما از بروز تغییرات ایجاد شده در زندگی نترسیم و تا جایی که ممکن است از آن بهره برداری مثبت نماییم. در کنار این مقاله می توانید مقاله پذیرش تغییر را نیز مطالعه نموده و از آن بهره ببرید.

چکیده:

برای تبدیل نمودن اهداف ما به واقعیت، راه های بسیار زیادی وجود دارد. راه هایی که قابل دسترسی هستند و کمک می کنند تا ما را به اهداف خود نزدیک سازند. فقط کافی است اهداف خود را تغیین کرده و آن ها را یادداشت نماییم. سپس برایشان برنامه ریزی درستی انجام دهیم و برای رسیدن به آن ها تلاش کنیم. با امید به این که همه ما بتوانیم به آن چه که در زندگی می خواهیم برسیم و از داشته هایمان لذت کافی را ببریم.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×