🪻 %40 تا 70% تخفیف عیدانه برای تمامی دوه های هوشیاری 🎉 مشاهده دوره ا >

هوشیاری

امید به آینده چه تاثیری در ما خواهد داشت؟

امید به آینده

به وسیله داشتن امید به آینده، می توانیم انگیزه و تلاش خود را برای رسیدن به خواسته هایمان افزایش دهیم. در این مقاله به نقش امید در زندگی می پردازیم.

امید به آینده چیست؟

وقتی در زندگی امید به آینده وجود داشته باشد، دائم به ما یادآوری می شود هیچ چیز نشدنی نیست و همه چیز بهتر خواهد شد. امید داشتن در زندگی مانند نوعی اعتماد عمل می کند و وقتی ما نسبت به چالش های زندگی غمگین می شویم، این احساس زود گذر خواهد بود. در واقع امید مانند نیروی محرکی به کمک ما می آید تا نسبت به حل مشکلات برآییم.

وقتی نسبت به آینده امید داریم، به این معنی است که به منبع انرژی متصل هستیم. یعنی به نوعی ما را به سمت جلو به حرکت وا می دارد و هنگام مواجه شدن با موانع نیز تلاش ما را افزون می کند تا از آن ها به راحتی عبور کنیم. زیرا دائما به ما یاد آوری خواهد کرد که روز های خوب و شیرین در انتظار ما می باشد.

امید به آینده چیست؟
امید به آینده چیست؟

نقش رسالت زندگی در امید داشتن به آینده چیست؟

همه انسان ها برای رسیدن به اهداف و خواسته های خود تلاش می کنند. اما هنگامی که بعد از گذشت زمان به اهداف خود می رسند، شادی حقیقی را تجربه نمی کنند. پس از مدتی همچنان برای رسیدن به هدف بعدی تلاش می کنند. در واقع چرا به آرامشی که به دنبال آن هستند نمی رسند؟ پاسخ سوال این است که شاید به رسالت زندگی خود واقف نیستند. در دوره رسالت زندگی به خوبی این مسئله را توضیح داده ایم. این که دانستن رسالت زندگی و تلاش هم جهت با آن چه قدر می تواند در کسب آرامش زندگی ما تاثیر گذار باشد.

حقیقتا هدف ما از حضور در این جهان هستی، مفهومی فراتر از اهداف سطحی و گذرا می باشد. پس لازم است ما برای رسیدن به آرامش حقیقی، به هدف غایی خود آگاه گردیم. این گونه است که رضایت درونی را از آن خود می کنیم.

چگونه امید به آینده را در خود تقویت کنیم؟

در مقاله امید به زندگی گفته بودیم که هر قدر امید در زندگی فرد بیشتر باشد، موفقیت او نیز در زمینه های مختلف زندگی نظیر شغلی، تحصیلی، اجتماعی و غیره افزایش می یابد. فردی که نا امید است وقتی در کاری شکست می خورد، روحیه خود را از دست می دهد و کارش را نیمه تمام، رها می سازد. بنابراین هیچ انسانی بدون امید توانایی کنترل چالش ها و مشکلات زندگی را نخواهد داشت. برای تقویت امید به آینده راه کار های ذیل می تواند موثر باشد:

  • تعیین اهداف و انجام برنامه ریزی دقیق برای آن ها
  • اولویت بندی برای اهداف و خواسته های خود
  • دور کردن افکار منفی از ذهن و داشتن تفکر مثبت
  • داشتن تصویر ذهنی مشخص از خواسته ها و اهداف خود
  • ورزش کردن منظم و داشتن بدنی سالم
  • اولویت داشتن تفریح و استراحت در زندگی
  • دور کردن استرس و نگرانی به وسیله ورزش هایی نظیر یوگا و مدیتیشن
  • داشتن خواب کافی، منظم و با کیفیت
  • اصلاح نمودن سبک زندگی و داشتن تغذیه سالم

چکیده:

برای این که بتوانیم امید به آینده را در خود افزایش دهیم،‌ باید انتظارات خود از زندگی را کمی واقع بینانه تر تعیین کنیم. داشتن رویا های غیر واقعی اشتباه نیست، اما ممکن است امید شما را نسبت به زندگی کم کند. پس می توان گفت تلاش در جهت آرزو های واقعی، انگیزه ما را دو چندان افزایش می دهد.

به طور کلی نتیجه می گیریم که اهداف خود را واضح و روشن تعیین نموده و گاهی نیز آن ها را ارزیابی کنیم. توانایی ها و ویژگی های مثبت خود را بیشتر ببینیم و آن ها را در ذهن خود برجسته کنیم. سپس برنامه ریزی درست و جامعی را برای خود تعیین نماییم. در نهایت این را فراموش نکینم که این ما هستیم که برای زندگی مان هدف تعیین کرده ایم، بنابراین برای دستیابی به آن ها باید تمام تلاش خود را انجام دهیم تا موفقیت و پیروزی را از آن خود نماییم.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×