😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

چگونه احساس خوب داشته باشیم؟

احساس خوب

در اینجا به شما می آموزیم که چرا باید احساس خوب داشته باشید و چگونه احساس خود را خوب کنید.

احساس خوب یا بد شما از شب قبل برنامه ریزی می شود

شب موقع خواب تمام فکرهای دنیا به سراغ ما می آید تمامی افکار منفی و استرس زا در سر ما می چرخند. این افکار زنجیر وار پشت سر هم می آید. آن قدر که نمی توانیم بخوابیم تازه بعد از کلی غلط زدن و بی خوابی در رختخواب با همان ذهن منفی به خواب می رویم. صبح زود بعد از بیدار شدن بلافاصله همان افکار منفی سلسله وار به ذهن ما می آیند. انگار آنها به صف بوده اند تا بعد از بیدار شدن به ما خوش آمد بگویند به دنیای منفی وحشتناک و پر تنش خوش آمدی حالا منتظر اتفاقات بد باش، استرس داشته باش و نگران و مضطرب باش. دنیای پر تنشی است. تو آرام خود را از همان ابتدای روز از دست داده ای.

احساس خوب
احساس خوب

در ادامه….

خب در ادامه چه می شود احساس شما بد می شود و احساس بد اتفاقات بد را رقم می زند. همین طور در دور باطل می افتید. اتفاقات بد احساس شما را بد می کند. همین طور ادامه پیدا می کند. یک جایی باید جلوی این روند را بگیریم یعنی به جای این که منتظر اتفاق خوب باشیم تا حس خوب داشته باشیم باید در ابتدا احساس خودمان را خوب کنیم تا اتفاقات خوب پیش بیایند. در مقاله حال خوب توضیحات بیشتری را در این مورد بخوانید.


شاید در ابتدا عوض کردن این حالت برای ما کمی سخت باشد. ولی اگر تسلیم نشویم و ادامه بدهیم این کار برای ما راحت می شود و در پی آن اتفاقات روی خوششان را به ما نشان می دهند. اگر هم آن چه که دلخواه ما است پیش نیاید. به راحتی با تغییر احساس خود ازاحساس بد به احساس خوب شرایط بیرونی سخت هم ناپایدار می شوند و تغییر می کنند. احساس خود را به این ترتیب بهتر کنید:

مسئله ای که احساس شما را بد کرده است بنویسید .
بعد نگرش خود را تغییر دهید یعنی از آن اتفاق بخش خوب و نیکش را ببینید .
با خود بگویید: هر اتفاقی به نفع من است.
من این مسئله را رها می کنم و به خدا می سپارم تا حلش کند
و یا راه حلش را به من الهام کند.
در هر صورت وظیفه من اکنون حال خوب خودم است .
زیرا الهامات و شهود در آرامش و حال خوب به سراغ ما می آیند.

خوشبین باش

خوش بینی را تمرین کنید انسانهای موفق انسانهای فوق العاده خوشبینی هستند،که با افکار مثبت و عملگرایی و با نقشه جلو می روند و موفق می شوند. احساس خوب ارتعاش شما را بالا می برد و شما را در مدار بالاتری قرار می دهد. وقتی مسئله نا خوشایندی روی می دهد. بلافاصله احساس شما بد می شود و این طبیعی است ولی اینکه خود را دراین حالت حسی منفی نگه دارید جذب منفی شما را بالا میرود. پس ابتدا بلافاصله بعد از احساس منفی شما به حس خود توجه کنید. ببینید چهی حالی دارید خشم ،ناراحتی ،غمگینی و…….همه را کاملا بدون قضاوت ببینید درست مثل یک دوربین فیلم برداری بدون هیچ نظر و قضاوت فقط به حس خود توجه کنید و نظاره گر آن باشید.

به احساس خود توجه کنید

در مرحله بعد موقعیت خود را کمی تغییر دهید مثلا اگر در حالت ناراحتی هستید ببینید چطور می توانید کمی حال خود را تغییر دهید؟ مثلا یکم پیاده روی حال بعضی ها را عوض می کند یا گوش دادن موسیقی بدون کلام یا کتاب خواندن ویا چرت زدن. … هر کسی به نحوه ای حالش تغییر می کند. شما ببینید چه کاری حال تان را عوض می کند. تغییر موقعیت دهید لازم نیست ناگهان حال خودتان را بسیار تغییر دهید و خیلی خوشحال شوید. بلکه آرام آرام و به تدریج حال خود را تغییر دهید.

برای حال خوب خود به دنبال راه حل باشید
برای حال خوب خود به دنبال راه حل باشید

نکته…..

نکته بسیار مهم این است که آگاه باشید نسبت به احساس خود آگاه باشید. این آگاه بودن را را تبدیل به عادت کنید مدام از خود بپرسید الان چه احساسی دارم؟ چطور می توانم این حال خودم را کمی بهتر کنم؟ دائما این سوال را از خود بپرسید. این را بدانید هدف از خلقت شما شادی و لذت بردن است شادی و آرامش شما به گسترش جهان کمک می کند. تا می توانید روی احساس خود کار کنید. خانم Esther Hicks در مورد احساس خوب می گویند:

هیچ چیزی بالاتر از احساس خوب تو نیست

داشتن احساس خوب را تمرین کنید

ارزشش را دارد وقت بگذارید و حال خود را بهتر کنید این خیلی مهم است. به خود توجه کنید باید مهم ترین کار شما این باشد که حس بهتری داشته باشید .زیرا شما خالق زندگی خود هستید. شما با احساس خود اتفاقات زندگی و روز مره را جذب می کنید با احساس خوب اتفاقات خوب و با احساس بد اتفاقات بد را رقم می زنید. شما دائما در حال خلق کردن هستید پس خیلی مراقب حس خود باشید. تمرین کنید که بهتر و بهتر باشید.

سوالات هوشمندانه بپرسید؟

از خود بپرسید: الان چه احساسی دارم؟ چه طور می توانم احساسم را بهتر و بهتر کنم؟ این سوالات خوب و هوشمندانه به سادگی شما را به مسیر درست هدایت می کند و احساس شما را تغییر می دهد. در نتیجه مکان دریافتی شما تغییر می کند و شما در مسیر درستی قرار خواهید گرفت و نتایج شما تغییر خواهد کرد. شما خالق زندگی خود هستید. هوشمندانه خلق کنید و شاد باشید و لذت ببرید.

موفق و پایدار باشید…. .

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×