😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

کشف علایق واقعی در وجود انسان

کشف علایق واقعی

در این مقاله می آموزیم که چگونه به کشف علایق واقعی در وجود خودمان پی ببریم.

علاقه شخصی

هر انسانی در وجودش عشق و علاقه ی شخصی به ودیعه گذاشته شده است که تا به الان کسی دلیل این موضوع مهم را نمی داند ولی همه ما می دانیم که منشاء این عشق و علاقه درون خود ما و خالق ماست که به ودیعه گذاشته شده است تا تنوع در جهان حفظ شود. جهان برای گسترش خود نیاز به تنوع و خلاقیت دارد تا هرکسی در راستای علاقه ی درونی خود قدمی برداشته که به آن استعداد هم می گویند، تا به گسترش جهان کمک کند و گامی در راستای پیشرفت خود و دیگران بردارد. و به کشف علایق واقعی در درون خود پی ببرد.

علایق شخصی خود را پیدا کنید
علایق شخصی خود را پیدا کنید

چگونه به کشف علایق واقعی در وجود خود پی ببریم؟

هر انسانی از همان دوران کودکی و یا نوجوانی به مسائلی فوق العاده علاقه نشان می دهد و اگر دقت کنیم می بینیم که این شخص در مواردی استعداد هایی دارد. اگر در شرایطی باشد که این استعداد سرکوب نشود و یا پرورش داده شود به نبوغ دست خواهد یافت که به او عزت نفس و شادی و خوشنودی می دهد و این می شود رسالت زندگی او که او را از درون شاد و خوشحال نگه می دارد. پس هر انسانی وظیفه دارد تا استعدادهای خود را کشف کند و سپس پرورش دهد و معنای وجودی خود را پیدا کند. به درون خود بروید و ببینید واقعا اگر هیچ محدودیتی نداشتید دوست داشتید چه کاری انجام دهید کجاها بروید چه کار هایی برای شما لذت بخش بود.

کاری را انتخاب کنید که وقتی در حال انجام آن هستید طوری غرق آن شوید که حتی گذشت زمان را هم متوجه نشوید. ببینید در مورد چه موضوعی می‌توانید ساعت‌ها صحبت کنید و هیجان زده هستید بیشتر راجع به آن بدانید. یا به این فکر کنید در دوران کودکی چه نوع علایقی داشتید و در رویاهای خود چه شغلی را برای خود انتخاب می‌کردید. دوست دارید بعد از مرگتان چه چیزی از خود در این دنیا به یادگار بگذارید یا به این فکر کنید اگر نیاز مالی نداشتید به انجام چه کاری سرگرم می‌شدید وقتی به این سوالات پاسخ دهید می‌توانید تا حدود زیادی به کشف علایق واقعی خود دست پیدا کنید.

خودت را کشف کن

خیلی مهم است که وقت بگذاری و خودت را بشناسی و کشف کنی شاید الان با خودت بگویی که من خودم را می شناسم. مگر امکان دارد که انسان خودش را نشناسد و ما می گوییم بله کاملا امکان دارد و و با جرات می گوییم بیش از ۹۵درصد مردم خودشان را نمی شناسند یا شناخت اندکی نسبت به خود و استعدادهای خود و قدرت درونی خود دارند تا می توانید خودتان را ارزیابی کنید به درون خود بروید بدانید که شما بسیار قدرتمند هستید حتی تصورش را نمی توانید بکنید که چه قدر توانایی دارید شما بسیار نا محدود هستید. تفاوت انسانهای موفق و ناموفق فقط در شناخت بیشتر خود و ایمان به توانمندی های درونی شان است.

تفاوت انسان های موفق و ناموفق در شناخت استعداد های خود است
تفاوت انسان های موفق و ناموفق در شناخت استعداد های خود است

برای کشف علایق واقعی خود این تمرینات را انجام دهید

  • هر روزخودتان را ارزیابی کنید
  • به خود توجه کنید و ببینید از ته وجودتان چه چیزی می خواهید
  • بارها از خود بپرسید که عشق و علاقه واقعی شما چیست
  • تا می توانید به درون خود بروید و مراقبه کنید
  • الهامات را دریافت کنید
  • آماده تغییر باشید رها باشید
  • به خود اجازه دهید خود وجودتان و درونتان را بدون سانسور ارئه دهد.
  • ببینید در دوران نو جوانی به چه چیزهایی علاقمند بودید
  • بنویسید مردم از شما در چه زمینه هایی تعریف و تمجید می کردند
  • توانایی های درونتان را کشف کنید در این مورد به مقاله قدرت درون مراجعه کنید

سایت Betterup توضیحاتی در این مورد دارد.

شاد و سعادتمند باشید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×