😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

فواید بغل کردن چیست و چه تاثیری روی افراد خواهد داشت؟

فواید بغل کردن

آیا تاکنون به فواید بغل کردن فکر کرده اید؟ در این مقاله به این مبحث می پردازیم.

فواید بغل کردن چیست ؟

مطالعات نشان داده است که بسیاری از اختلافات بین همسران، با وجود در آغوش گرفتن، کاهش می یابد. مثلا زوج ها در روز هایی که دعوا داشته اند، وقتی یکدیگر را در آغوش گرفته اند، آن اختلاف، تاثیرات منفی کمتری بر روی آن ها و زندگی شان گذاشته است. درست است که اختلاف نظر بین آن ها وجود داشته است. اما رابطه شان به شکل مثبت پیش می رود و در بحث حل تعارضات زندگی موفق تر می باشند.

از دیگر فواید بغل کردن، شکل گیری پیوندی محکم تر، تقویت سیستم ایمنی بدن، کاهش استرس، کاهش درد، کاهش بیماری، افزایش نشاط و شادی و بهبود خواب می توان گفت. به بیان دیگر هنگامی که ما احساس می کنیم از حمایت برخوردار هستیم، احساس آرامش بیشتری خواهیم داشت و این روی سلامت روان و جسم ما بسیار تاثیر گذار می باشد.

فواید بغل کردن چیست ؟
فواید بغل کردن چیست ؟

احساس امنیت و آرامش یکی از مهم ترین فواید بغل کردن خودمان و دیگران:

هنگامی که اضطراب داریم، احساس غم و نگرانی داریم، در آغوش گرفتن عزیزان می تواند، احساس آرامش و امنیت بیشتری به ما بدهد. قدرت شفا بخشی که در آغوش گرفتن است را دست کم نگیرید. زیرا اکثر اوقات به عنوان یک ابزار بسیار قدرتمند در این زمینه عمل می کند. حتی در آغوش گرفتن خودمان نیز یکی از راه های ارائه عشق به خودمان است. این کار می تواند در آرامش سیستم عصبی ما نقش بسیار مهمی داشته باشد. در کنار این مقاله می توانید مقاله هنر دوست داشتن خود را نیز مطالعه نمایید.

بغل کردن خودمان می تواند مانند راهی قوی در جهت نشان دادن عشق و همچنین پذیرشی بی قید و شرط باشد. این کار کمک می کند که بتوانیم با خودمان بیشتر ارتباط برقرار نماییم و در نهایت به آرامش بیشتری می رسیم. به خودمان نشان می دهیم که لایق محبت و عشق ورزیدن هستیم. در نتیجه در روابط خود نیز بهتر عمل می کنیم. در نهایت عزت نفس بیشتری هم خواهیم داشت. برای درک بهتر این مطلب می توانید دوره افزایش عزت نفس را از سایت تهیه نموده و مطالعه نمایید.

فواید بغل کردن در جهت سلامتی:

در آغوش گرفتن عزیزان، احساس بسیار خوبی به انسان می دهد. زیرا باعث می شود اکسی توسین که به هورمون عشق نیز معروف است، بیشتر ترشح گردد. در زندگی معمولا همه افراد با استرس های زیادی رو به رو می شوند. بنابراین وجود اشخاصی قابل اعتماد در کنار آن ها می تواند باعث احساس امنیت و آرامش بیشتر گردد. هنگامی که آرامش بیشتری را تجربه می کنیم، خواب با کیفیت تری نیز خواهیم داشت. ضمن این که در طول روز احساس شادی بیشتری نیز می کنیم. حتی این مسئله در سلامت قلب و عروق نیز تاثیر مثبت خواهد داشت.

اگر از نعمت در آغوش گرفته شدن به دور هستیم:

افرادی که از نعمت در آغوش گرفته شدن به دور هستند، معمولا بیشتر احساس تنهایی، افسردگی، استرس، درد های جسمانی، اختلالات شخصیتی و یا درد های جسمانی را تجربه می کنند. زیرا آن ها در واقع محبت فیزیکی را دریافت نمی کنند. یکی از راه کارهایی که کمک می کند، احساس تنهایی کمتری را تجربه نماییم، وجود حیوانات خانگی در کنارمان هستند. نوازش حیوانات خانگی، به ایجاد شدن دلبستگی کمک کرده و تا حدودی باعث می شود احساس آرامش بیشتری داشته باشید.

چکیده:

بغل کردن، احساسی آرام کننده به ما و دیگران می دهد که هر شخصی می تواند از آن برخوردار باشد. اما درجه نیاز افراد در این زمینه، متفاوت است. برخی افراد رفتار های لمسی و یا در آغوش گرفته شدن را بیشتر ترجیح می دهند و برخی افراد کمتر. اما در مجموع برخورداری از این احساس، می تواند نسبت به رشد فردی در اشخاص نیز کمک بسیار زیادی داشته باشد.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×