😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

تحت تاثیر قرار گرفتن دیگران چه اثراتی دارد؟

تحت تاثیر قرار گرفتن

چه کنیم که تحت تاثیر حرف های دیگران قرار نگیریم و زندگی خود را بر مبنای افکار و اعتقادات خود پیش ببریم؟ در این مقاله در مورد تحت تاثیر قرار گرفتن دیگران صحبت می کنیم.

چرا تحت تاثیر دیگران قرار میگیریم ؟؟؟

لطفا با IP ایران وارد نشوید.

تحت تاثیر قرار گرفتن یعنی چه؟

گاهی دیگران از رفتار ما ایراد می گیرند و یا از ما انتقاد می کنند. در آن لحظه ما احساس خرد شدن می کنیم و با خود می گوییم که حتما به اندازه کافی خوب نیستیم. در نتیجه از نظر روحی و روانی به هم می ریزیم. این احساس بد در ما ماندگار می شود و دائم حال ما را بدتر می کند. سپس ممکن است تصمیم بگیریم که تغییراتی را در خود ایجاد کنیم تا از نظر دیگران بهتر دیده شویم. این در واقع همان تحت تاثیر قرار گرفتن نسبت به دیگران است.

چگونه از تحت تاثیر قرار گرفتن نسبت به دیگران رها شویم؟

  • اگر ما در زندگی به خود ارزشمندی رسیده باشیم، هیچ وقت با شنیدن انتقاد های دیگران آشفته نمی شویم. زیرا ارزش های وجودی خود را می دانیم و دیگر برای قضاوت دیگران اهمیتی قائل نخواهیم بود.
  • سعی کنیم در زندگی همیشه خود واقعی مان باشیم. اگر خود را همان گونه که هستیم بپذیریم، آن وقت است که کارهایی را انجام می دهیم که خودمان می پسندیم و قضاوت دیگران برایمان اهمیتی نخواهد داشت. برای درک بهتر این مطلب می توانید مقاله نیاز به تایید دیگران را مطالعه نمایید.
  • هر انسانی ممکن است در زندگی خود دچار اشتباه شود. اما نکته مهم این است که از اشتباهات زندگی خود درس بگیریم و از آن به صورت یک تجربه استفاده نماییم. فقط کافی است که مسئولیت کار هایمان را بپذیریم و اگر اشتباهی از ما سر زد خود را ببخشیم و از آن درس بگیریم.
  • این احساسات ما هستند که باعث بروز رفتار های مختلف ما می گردند. برای مثال اگر گاهی هیجان زده می شویم، قطعا احساسات ما به نوعی برانگیخته شده اند که این گونه شده ایم. حال اما اگر ما محرک های احساسی خود را بهتر بشناسیم، در مواقع حساس نیز کمتر تحت تاثیر افکار، عقاید و حرف های دیگران قرار می گیریم.
چگونه از تحت تاثیر قرار گرفتن رها گردیم؟
چگونه از تحت تاثیر قرار گرفتن دیگران رها گردیم؟

تحت تاثیر قرار گرفتن دیگران چه اثرات مخربی دارد؟

یکی از مهم ترین آثار به جا مانده از تحت تاثیر دیگران قرار گرفتن این است که اعتماد به نفس خود را از دست می دهیم. با تمرکز کردن روی ارزش ها و باور های خودمان، با اعتماد به نفس بیشتری به زندگی می نگریم. بنابراین هنگامی که قضاوت دیگران برایمان بی اهمیت شد، آن وقت است که احساس آزادی بیشتری خواهیم کرد و در نتیجه با انگیزه بیشتری به سمت آرزو های خود پیش می رویم. زیرا دیگر از شکست خوردن و حرف های مردم نسبت به خود نمی ترسیم و با شجاعت برای رسیدن به خواسته هایمان می جنگیم.

اهمیت دادن بیش از حد به حرف های دیگران، باعث می شود کیفیت زندگی ما نیز کمتر شود. زیرا دائم مضطرب هستیم و احساس استرس می کنیم که مبادا کار هایی که انجام می دهیم مورد پسند دیگران واقع نگردد. بنابراین با بی اهمیت شدن قضاوت دیگران نسبت به خود، میزان استرس در ما کمتر شده و راحت تر به سمت اهداف خود قدم بر می داریم.

اهمیت ندادن به حرف های دیگران در زندگی چه فوایدی دارد؟

افزایش اعتماد به نفس،‌ بهبود کیفیت زندگی، رشد شخصیتی، توانایی انتخاب بیشتر و در نهایت رشد و شکوفایی بیشتر ما از جمله فوایدی است که در اثر اهمیت ندادن به حرف های دیگران کسب می گردد. با توجه نکردن به قضاوت های دیگران، بر اساس اهداف و آرزو های مان زندگی می کنیم و قطعا رشد شخصی و پیشرفت در زندگی از آن ما خواهد بود.

چکیده:

اهمیت ندادن به حرف های دیگران بسیار خوب است اما گاهی با این کار ممکن است حمایت های اطرافیان خود را نیز از دست بدهیم و یا مواقعی که به آن ها نیاز داریم، آن ها کنارمان نباشند و احساس تنهایی کنیم. این طور بگوییم که گاهی اوقات برخی انتقادات مخصوصا از طرف خانواده و یا افراد مورد اعتماد ما، می تواند سازنده باشد. بنابراین همیشه نادیده گرفتن نظرات و انتقادات دیگران، بهترین کار ممکن نیست و می توان از آن ها نسبت به بهبود شرایط موجود استفاده مثبت نمود.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×