هوشیاری

احساس بد را چگونه تغییر دهیم؟

احساس بد

در این جا می آموزیم که چگونه احساس بد خود را تغییر دهیم تا ارتعاشات منفی ما فعال نشود.

همه احساس بد را تجربه می کنند

احساس بد هم جزئی از وجود انسانهاست. یعنی حس بد هم به طور طبیعی به وجود می آید و طبق قانون جذب هم اگر احساس بد داشته باشی اتفاقات بد را تجربه می کنی بنابراین اصل خودش شاید به تنهایی برای کسانی که با این قانون آشنا می شوند استرس آورباشد و خودش حس بد را منتقل کند باید بگویم که طبق قانون جذب درست است که احساس بد مساوی اتفاق بد است.

نکته مهم

ولی نکته ای که وجود دارداولا این حس اگر ادامه داشته باشد ارتعاشات فعال شده را به سوی جذب اتفاقات هم فرکانس می فرستد ولی در همان ابتدا می توان آن را خنثی کرد و همین طور این حس یک راهنما و هدایتگر خوبی است که مسیر مان را تغییر دهیم و احساس بد را ادامه ندهیم تا در پی آن اتفاقات بد بیشتری را جذب نکنیم.به مقاله احساسات خوب =اتفاقات خوب مراجعه کنید.

احساس بد

آگاهی

شما در ابتدا باید آگاه باشید و بپذیرید که احساس بد هم وجود دارد و این بسیار طبیعی است و برای هدایت شماست اگر مسیر را اشتباه بروید و از هدف خود دور شوید این مثل یک قطب نما شما را هدایت می کند و این حس مثل آلارم می ماند تا شما متوجه شوید و تغییر جهت دهید شما فقط با توجه به این نشانه که الان باید تغییر جهت بدهید خود آگاه می شوید و به دنبال راه حل هستید و همین و بس دیگر آین حس قدرتش کم و ضعیف تر می شود و ادامه پیدا نمی کند مسئله اصلی در ادامه پیدا کردن این احساس بد است که مشکل ساز است.

دو نکته اساسی

اولاشما در مرحله اول باید احساس خود را ببینید یعنی ببینید که حس بد دارید و الان این حس در درون شما وجود دارد توجه به احساس تا حد زیادی انرژی شما را آزاد می کند وبه این پذیرش می گویند و شما تا حد زیادی رها می شویددر مر حله بعدی شما باید راهی برای تغییر احساس بد خود پیدا کنید راهی پیدا کنید که احساستان کمی بهتر شود چون اگر در این احساس بمانید ارتعاشات منفی خود را افزایش می دهید و شما نمی خواهید اتفاقات بد بیشتری را جذب کنید.

راه های تغییر احساس بد

راه های زیادی برای تغییر احساس وجود دارد شما می توانید در مسائلی که پیش می آید با تغییر جملات منفی خود به مثبت و آرام آرام تغییر احساس دهید برای مثال دوست با شما خیلی بد صحبت کردو شما اصلا دلیل آن را نمی دانید و این حس شما را منفی می کند می توانید به خودتان بگویید که ممکن است او در شرایط خوبی نبوده و منظور بدی نداشته و بعد بگویید بالاخره او همیشه مهربان است حالا منظوری نداشته بعدا با او در این مورد صحبت می کنم.

در ادامه….

او همیشه مهربان است ولی چون انسان است گاهی هم پیش می آید عصبانی باشد و ممکن است از درون خودش باشد و به من ربطی نداشته باشد بهتر است الان آرام باشم بعدا با او صحبت می کنم.و….تا به جایگاه احساسی بهتر و بهتری برسید.صحبت کردن با خود به صورت هدایت شده بسیار کمک کننده است تا شما را به احساس خوب برساند و کمک می کند از مسیر درست خارج نشوید و هر چه قدر خلاقیت بیشتری به خرج دهید جملات بهتری را به خود می گوییدو احساس بهتری پیدا می کنید.

چگونه احساس منفی مقاوم را تغییر دهیم؟

بالاخرگاهی هر چه قدر تلاش می کنیم نمی شود که نمی شود یعنی نمی توانیم احساس خود را تغییر دهیم.من راه حلی را که برای خودم در شرایطی که احساسم خیلی بد است و اصلا تغییر نمی کند پیدا کرده ام راهی را که انجام می دهم و بسیار سریع نتیجه گرفتم این است که تغییر حالت بدنی . شما با تغییرحالت بدن خود می توانید احساس خود را بلافاصله تغییر دهید و بعد با صحبت کردن خودرا آرام کنید . مثلا در شرایطی که احساس بد بالایی دارید فوری صورت خود را به حالت لبخند در آورید و لبخند بزنید بلافاصله احساس شما تغییر می کند حتما امتحان کنید معجزه اش را خواهید دید.

احساس بد

باور اشتباه

عموم مردم بر این باورند که فقط ذهن و سراست که تصمیم می گیرد
و فقط ذهن می تواند احساس ما را تغییر دهد ولی این اشتباه است
بدن بسیار هوشمند است و می توانید از این معجزه هوشمند بسیار به نفع خود سود ببرید
توضیحات در این مورد در این مقاله نمی گنجد
ولی به امید خدا در مقاله های بعدی از این قدرت بدن برایتان خواهم گفت
فعلا همن قدر بدانید که برای تغییر احساس بد به خوب
و همچنین تغییر باور می توانید از بدن خود کمک بگیرید

برای مثال

شما اگر اعتماد به نفس پایینی دارید اگر مدتی تمرین کنید
حالت بدن خود را مانند انسانهای با اعتماد به نفس در بیاورید.
به این صورت که شانه ها بالا سینه به سمت جلو ستون فقرات صاف
چانه ها کمی بالا و زمان حرف زدن چشم در چشمان طرف مقابل
البته نه به صورت گستاخانه بلکه قاطعانه
صدای محکم و صاف و رسا
همه ی این حالات کمک می کند که شما اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید
و بعد از مدتی تمرین مستمر حتی شخصیت با اعتماد به نفس بالایی را برای خود بسازید.

در سایت takingcharge تاثیر حس بد بر سلامتی توضیحاتی داده شده است.

شادو سعادتمند باشید
دوستدار شما
آزیتا مهدی پور

دیدگاه‌ها (0)

*
*